На півночі Європи триває шторм «Сієра», який призвів до масових підтоплень і знеструмлення тисяч будинків. Авіакомпанії, залізничні та поромні станції оголосили про скасування поїздок або затримали відправлення. З метою безпеки також скасували масові заходи на відкритому повітрі.

Як повідомляє BBC, на більшості території Великої Британії оголосили «бурштиновий» рівень загрози — це означає дуже сильні вітри, швидкість яких може складати понад 150 кілометрів на годину. В одному з міст графства Йоркшир на півночі Англії також оголосили про загрозу життю людей.

Крім того, всього в країні оголосили понад 250 попереджень про можливу повінь. У деяких регіонах — передусім в Англії й на півночі Уельсу — вже випало понад 100 міліметрів опадів.

Станом на 13:00 близько 92 тисячі британців залишилися без електрики через негоду.

Очікується, що в понеділок, 10 лютого, «Сієра» відступить, однак негода вразить Північну Ірландію й більшу частину Шотландії. У Великій Британії «жовтий» рівень загрози триватиме щонайменше до 12 лютого — очікується сніг і ожеледь.

Тим часом «Сієра» прямує з півночі Європи на південь, додає Deutsche Welle. Уже постраждали Німеччина (там шторм відомий як «Сабіна»), Франція, Нідерланди, Бельгія, Ірландія, Данія та Норвегія. Про жертви серед людей у жодній із країн поки не повідомлялося.

Зокрема, в Німеччині оголосили штормове попередження передостаннього рівня тяжкості, а в окремих районах на південному заході країни — штормове попередження найвищого рівня. Вітри подекуди сягали 120 кілометрів за годину. Очікується, що ситуація протримається до ранку наступного дня, 10 лютого.

У Бельгії та Франції також оголосили штормове попередження. Французька столиця Париж у зв'язку з негодою тимчасово закрила вхід до Ейфелевої вежі для туристів.

Нагадаємо, завдяки сильному вітру від шторму «Сієра» літак авіалінії British Airways ймовірно встановив рекорд із найшвидшого рейсу з Нью-Йорка до Лондона, досягши швидкості в 1287 км/год.

Поділитись: