Життя

Скарги на приватний зоопарк Покровська: частину тварин забрали на реабілітацію, одного лева можуть відвезти до ПАР

Громадське
Життя/Скарги на приватний зоопарк Покровська: частину тварин забрали на реабілітацію, одного лева можуть відвезти до ПАР
Зберегти
Вигляд
Після скарг зоозахисників на умови утримання тварин у приватному зоопарку Покровська на Донеччині 11 тварин перевезли до реабілітаційного центру на Запоріжжі. За словами зоозахисників, у зоопарку лишилися кілька тварин, зокрема ведмеді та лев.

Про це Громадському розповів власник приватного зоопарку та реабілітаційного центру для великих хижаків Happy Zoo Олександр Пилишенко, у який забрали частину тварин.

Пилишенко зазначив, що тварини в нього перебуватимуть тимчасово. Він забрав їх через скарги на умови утримання в Покровську. У центрі вони отримують медичне обслуговування, їжу та тепле житло.

Згодом має вирішитися питання щодо того, чи повертати тварин власнику в зоопарк Покровська. Пилишенко зазначає — «сподіваюся, що тварин передадуть у кращі місця».

«Ведмеді, найімовірніше, переїдуть до державного реабілітаційного центру «Синевир», леви, якщо виникне можливість перевезення, то поїдуть за кордон, до ПАР, це практично батьківщина цих істот», — розповів Громадському Пилишенко.

В однієї з тварин, яких перевезли до реабілітаційного центру, розбита морда. Відео з левом оприлюднили на сторінці порятунку тварин в Instagram 26 січня.

«Зараз лев, який приїхав, добре почувається, нормально. У нього розбитий ніс. Спочатку ми думали, що там все гірше. У нього розбитий ніс, тому що він кидався (кидався на клітку — ред.). Заживе, лікуємо», — додав Пилишенко.

Зоозахисники вимагають закрити приватний зоопарк у Покровську, який належить Ігорю Падалко. Зокрема, зоозахисниця Дар’я Кох розповіла Громадському, що стан тварин у зоопарку «критичний», а частина з них зникла. За її словами, станом на 25 січня із зоопарку вже зникло 45 птахів, хутрові звірі та віслюки.

«І де вони перебувають, ніхто не знає. Господар і його батько погрожують, що собак на нас спустять. У нас не виходить навіть поговорити по-людськи. Він ховається, він не дає інтерв'ю», — розповіла Громадському зоозахисниця Дар’я Кох.

Власник зоопарку Ігор Падалко, якого звинувачують у жорстокому поводженні з тваринами, не розповів Громадському про умови утримання тварин, посилаючись на проблеми зі здоров’ям.

«Мене катували, у мене гіпертонічний криз. Катували екологи. Мені важко говорити. Якщо у вас є бажання, пізніше наберіть. Зараз я не можу говорити, мені дуже важко», — розповів Падалко.

У поліції Донеччини Громадському зазначили, що після численних звернень депутатів у грудні 2018 відкрили провадження за статтею про жорстоке поводження з тваринами у зоопарку Покровська.

24 січня у Чугуєві на Харківщині згорів притулок для тварин, який організували місцеві волонтери в одному з будинків приватного сектора — ніхто з тварин не постраждав.

Пов`язані новини