Визнання статті Кримінального кодексу щодо незаконного збагачення посадовців неконституційною може призвести до припинення співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це йдеться у відкритій заяві низки громадських організацій, серед яких Трансперенсі Інтернешнл Україна, «Автомайлан», «Центр політико-правових реформ, Рух «ЧЕСНО», «Центр UA» та інші. Загалом під заявою підписалось 11 громадських організацій.

«Декриміналізація незаконного збагачення порушує міжнародні зобов’язання України та може призвести до припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом. Правила МВФ передбачають відмову у фінансуванні програми з країною, яка порушила будь-яке з важливих зобов’язань попередніх років, навіть у разі повного виконання поточних зобов’язань», — йдеться у заяві.

Там зазначають, що скасування відповідальності за незаконне збагачення може призвести до фактичного нівелювання антикорупційної реформи, адже топ-чиновники, проти яких за цією статтею відкрито кримінальні справи, уникнуть відповідальності. Загалом мова йде про закриття близько 50 кримінальних справ проти топ-корупціонерів.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, що 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Поділитись: