За два роки видатки на діяльність Верховної Ради зросли майже удвічі – до 1 мільярда 221 мільйона гривень. З них — майже 625 мільйонів на законотворчу роботу, 532 – на господарську і 59,5 мільйонів – на висвітлення діяльності парламенту.

На народного депутата витрачається 69 тисяч 600 гривень. З них оклад — 17 400 гривень, тільки ж виділяється на роботу із виборцями. 34 800 гривень виділяється на помічників, які працюють за трудовим договором. За рік виходить 835 тисяч 200 гривень на рік.

За всіх 422 депутати Ради виходить 352 мільйони 454 тисячі 400 гривень. Це лише витрати на звичайних депутатів. Голови комітетів як і керівництво парламенту має надбавки до зарплати.

Окрім того, народні обранці мають багато пільг. Половина статей Закону про статус народного депутата — про пільги і повноваження, якими може користуватися народний депутат. Це і право безперешкодно потрапляти на територію будь-якої установи чи підприємства, робити запити до центральних і місцевих органів влади, компаній незалежно від форми власності. 

Також існує автомобільний парк парламенту. Майже 200 автомобілів возять народних обранців, міжнародні делегації. А ще є спецтехніка, яка підмітає подвір’я, вивозить сміття, чистять сніг. В 2015-му році транспорт для депутатів обійшовся бюджету у 40 мільйонів гривень, а утримання парламенту загалом — у 700 мільйонів.

Про це та інше у спецвипуску «РЕФОРМА.ПАРЛАМЕНТ»: Скільки коштує Верховна Рада.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: