Війна

Скоординований рух вантажівок з РФ на Донбас свідчить про узгодженість з бойовиками — ОБСЄ

31 серпня, 2018 13:09
Війна/Скоординований рух вантажівок з РФ на Донбас свідчить про узгодженість з бойовиками — ОБСЄ
Зберегти
Вигляд
Колони вантажівок, які на початку серпня заїжджали та виїжджали з РФ на територію окупованого Донбасу, рухалися дуже скоординовано, що свідчить про скоординовані дії РФ з бойовиками.

Колони вантажівок, які на початку серпня заїжджали та виїжджали з РФ на територію окупованого Донбасу, рухалися дуже скоординовано, що свідчить про узгоджені дії РФ з бойовиками.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському сказав заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг.

«(На відео, яке зафіксувала моніторингова місія з пересуванням російських вантажівок на Донбас – ред.) є одна колона, що заїжджає, й інша, що виїжджає з України (території окупованого Донбасу до Росії – ред.). Якщо подивитися на контрольні точки пересування автоколон — це свідчить про дуже гарно скоординовану їхню дію. Оскільки є машина, яка веде колону, і вона спілкується з першою вантажівкою в автоколоні. І це дуже скоординована дія з боку обох сторін», — сказав Хуг.

На питання про те, що могло бути в цих вантажівках, він відповів, що ОБСЄ не може стверджувати цього, «адже не має засобів для перевірки вмісту».

«Ми не можемо стверджувати на основі зображень, які зняли безпілотником. У нас немає засобів, аби подивитися, що всередині», — сказав Хуг.

Він також додав, що вже не вперше місія ОБСЄ фіксує переміщення вантажівок з Росії не через офіційний пункт пропуску на Донбасі, а районами поблизу.

10 серпня повідомлялося, що Спостерігачі ОБСЄ зафіксували рух військових вантажівок з Росії на Донбас. Безпілотник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі зафіксував в'їзд на територію Донецької області 8 шестиколісних вантажівок.

Росія відхрестилась від вантажівок, які зафіксувала ОБСЄ на Донбасі.

У прес-центрі операції Об’єднаних сил такі дії Росії розцінюють, як чергове порушення взятих на себе зобов’язань у межах Мінських домовленостей щодо відведення озброєнь. 

 

Пов`язані новини