Злочинні угруповання в Європі налагодили поставки зброї та боєприпасів з території України. Про це йдеться у розслідуванні британського телеканалу Sky News.

Журналісти влаштували таємну зустріч у Румунії з людьми, які висловили готовність продати їм вогнепальну зброю. Злочинці продемонстрували свій «товар», пояснивши, що він привезений з України. Також контрабандисти запевнили, що вони можуть продавати «тисячі» одиниць зброї, а також боєприпасів, наголошує Sky News. «Ми вивозимо їх з України з боєприпасами — стільки, скільки ви хочете», — сказав один з членів угруповання.

За словами авторів розслідування, члени угруповання знали, що спілкуються із журналістами. «Їм усе одно, ким ми були, раз ми готові платити. Під час нашої зустрічі вони сказали, що продадуть  абсолютно будь-кому: банківському грабіжникові, масовому вбивці або терористу», — йдеться у матеріалі.

Продавці знали, що спілкуються із журналістами, зазначають автори розслідування. Скріншот з відео Sky News

Співрозмовники журналістів пояснили, що найбільш продаваний товар у них — автомати АК-47. У них були і зразки західноєвропейського стрілецької зброї, наприклад, австрійська гвинтівка Steyr з оптичним прицілом. Всю зброю, за словами співрозмовників Sky News, вони переправляють до Західної Європи і, в меншій мірі, на Близький Схід.

Продавець нелегальної зброї демонструє австрійську снайперську гвинтівку Steyr. Скріншот з відео Sky News

Також продавці нелегальної зброї запевнили журналістів, що мають зв’язки із «колегами», які можуть постачати більш «серйозне» озброєння – гранатомети, міни, вибухівку.

Sky News підкреслює, що перевезення контрабандної зброї по Європі не становить великих труднощів, так як в Шенгенській зоні відсутня прикордонний контроль на внутрішніх кордонах.

Раніше агентство Reuters повідомило про розквіт нелегальної торгівлі зброєю з зони АТО в Донбасі.

Нагадаємо, 22 липня військова прокуратура затримала заступника командира 53-ї окремої механізованої бригади Збройних сил України за підозрою у незаконному збуті боєприпасів.

Поділитись: