Слідчі Служби безпеки 11 грудня провели обшуки у держпідприємстві Енергоатом для перевірки факту закупівлі обладнання для АЕС за завищеними цінами.

Про це повідомили у пресслужбі Генпрокуратури.

Зазначається, що обшуки також провели за місцем роботи та проживання посадовців Енергоатому, які можуть бути причетними до ймовірної закупівлі обладнання за завищеними цінами.

За версією слідства, у 2017-2018 роках окремі комерційні структури поставили спеціалізовані клапани на загальну суму майже 40 млн грн, попередньо придбавши їх у виробників за ціною, у 4 рази нижчою.

«З метою штучного завищення вартості продукції було виготовлено псевдодоговори купівлі-продажу, бухгалтерську та податкову звітність, використано ланцюг підприємств «транзитерів», — йдеться у повідомленні.

У ГПУ повідомляють, що незабаром притягнуть винних до відповідальності та відшкодування збитків державі. Досудове розслідування триває.

Енергоатом — державна компанія, яка відповідає за українські атомні електростанції.

27 листопада уряд звільнив президента Енергоатому Юрія Недашковського. У Міністерстві енергетики та захисту довкілля повідомили, що президента Енергоатому Юрія Недашковського звільнили через неефективний менеджмент, невиконання фінансових планів та підозру у розкраданні державних коштів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile