Життя

Слідчі у справах Майдану переходитимуть у ДБР поза конкурсом – Паламарчук

Життя/Слідчі у справах Майдану переходитимуть у ДБР поза конкурсом – Паламарчук
Зберегти
Вигляд

Слідчі Генпрокуратури, які ведуть справи Євромайдану, будуть переходити в Державне бюро розслідувань поза конкурсом. Про це в ефірі Громадського заявив народний депутат від «БПП», співавтор закону про Державне бюро розслідувань Микола Паламарчук.

«Ми готуємо зміни до закону. Щоб люди, які ведуть ці справи, переходили не за конкурсом, а перейшли і закінчили справи вже в Державному бюро розслідувань. І потім вже одночасно могли проходити конкурс. Це треба для того, аби ми нічого не втратили по справах. Щоб ми могли вчасно закінчити справу і притягнути винних до відповідальності», – сказав Паламарчук.

За його словами, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ визнав такий процес законним.

«Спираючись на перехідні положення, ті слідчі, які працюють у Генпрокуратурі і ведуть справи категорії підслідності уже створеного Держбюро розслідувань, є повністю чинними», – зазначив депутат.

Також Паламарчук нагадав, що головна мета ДБР – позбавити прокуратуру функції слідства.

«Ми позбавили прокуратуру загального нагляду, і ми повинні позбавити слідства», - додав депутат.

Нагадаємо, Верховна Рада досі не вибрала трьох представників в комісію, яка обиратиме кандидатів на роботу в ДБР. В свою чергу і президент і Кабмін подали своїх представників до комісії.

Раніше головний військовий прокурор України Анатолій Матіос просив відкласти створення Держбюро розслідувань.

Пов`язані новини