Слідчий комітет Росії порушив нові кримінальні справи проти українських військовослужбовців, які воюють на Донбасі.

За версією слідства, українські військові обстріляли об’єкти цивільної інфраструктури в окупованих Докучаєвську і Донецькому

«Слідчим комітетом РФ встановлено нові факти жорстокого поводження з цивільним населенням і застосування заборонених засобів та методів ведення війни українськими силовиками на Донбасі. Відповідно порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 356 КК РФ», — йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Російські слідчі стверджують, що українські військові обстріляли 16 лютого зі стрілецької зброї об’єкти цивільної інфраструктури в окупованому Докучаєвську на Донеччині, а 18 лютого били по об’єктах цивільної інфраструктури в окупованому Донецькому на Луганщині із забороненого мінськими домовленостями озброєння.

При цьому в СК додали, що співробітники відомства наразі проводять слідчі дії й оперативно-розшукові заходи.

Нагадаємо, у квітні 2018 року Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу проти МВС України Арсена Авакова.

Його звинувачують у тому, що він нібито розпоряджався не давати росіянам брати участь у виборах президента РФ 18 березня.

Крім того, в середині травня 2018 року російські слідчі порушили кримінальну справу проти постійного автора американського видання Washington Examiner Томаса Рогана за колонку про Керченський міст під назвою «Україна повинна підірвати Кримський міст Путіна».

/Марко Докучаєвський

Поділитись: