Політика

Слідчий комітет Росії не знайшов доказів тортур політв'язня Дадіна

Політика/Слідчий комітет Росії не знайшов доказів тортур політв'язня Дадіна
Зберегти
Вигляд
lead
Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження

Слідчий комітет Росії заявив, що застосування насильства до ув'язненого Ільдара Дадіна не знайшло підтвердження. Про це повідомляє «Интерфакс».

«До теперішнього часу від засудженого отримані пояснення, до матеріалів перевірки долучені медичні документи, призначена і проводиться судово-медична експертиза. Крім того, опитано медичний працівник і співробітники виправної колонії, особи з числа засуджених, які відбувають покарання у виправній колонії, вилучені відеозаписи з камер відеоспостереження установи, які вивчаються слідчими», — йдеться в повідомленні на сайті управління.

У СКР зазначили, що «на даний момент факти незаконного застосування до засудженого фізичної сили не знаходять свого підтвердження».

Раніше незалежна комісія лікарів заявила, що не знайшла у Дадіна слідів катувань. Заступник директора ФСВП Валерій Максименко також повідомив, що в ході попередньої перевірки у Дадіна не виявлено «жодного тілесного ушкодження».

Він зазначив, що в зв'язку з поширенням інформації про тортури Дадіна проводиться службова перевірка за участю співробітників центрального апарату ФСВП.

Нагадаємо, 1 листопада дружина Дадіна Анастасія Зотова повідомила, що активіста в колонії б'ють і катують, а також погрожують убити. Лист Дадіна дружині також було опубліковано виданням Meduza.

Напередодні комісія незалежних цивільних лікарів із Сегежскої центральної районної лікарні провела медичний огляд засудженого і не знайшла жодних слідів насильства. Лікарі оглядали активіста дві години і не знайшли на його тілі ніяких травм - навіть застарілих.

Повідомляється, що московські правозахисники в ці свідоцтва не вірять і хочуть переконатися в стані Дадіна особисто. У минулий вівторок голова Ради з прав людини Михайло Федотов направив лист у ФСИН з проханням допустити в колонію членів організації, але дозволу поки не отримав.

Начальника виправної колонії №7 Сєргєя Коссієва, який міг бути причетний до побиття громадського активіста Ільдара Дадіна, тимчасово відсторонили в зв'язку з розслідуванням даного інциденту.

Пов`язані новини