Життя

Слідчий комітет Росії відмовився направляти до суду справу українця Сергія Литвинова

Життя/Слідчий комітет Росії відмовився направляти до суду справу українця Сергія Литвинова
Зберегти
Вигляд

Слідчий комітет Росії відмовився направляти до суду справу українця Сергія Литвинова, якого російське слідство називає бійцем батальйону «Дніпро-1» і звинувачує у вбивствах мирних громадян в Донецькій і Луганській областях.

Про це повідомляє у фейсбуці адвокат Сергія Литвинова Віктор Паршуткін.

На запит Паршуткіна керівник консульського відділу посольства України в Росії Геннадій Брескаленко надав відомості, що ті потерпілі, прізвища яких зазначені в обвинуваченні, в Станично-Луганському районі України не зареєстровані. Тим часом, якраз убивства жителів цього району в селищах Широке і Макарове інкримінувалися Литвинову. Адреси низки будинків, де нібито ґвалтував і вбивав Литвинов, не існують.

«Щоб зберегти обличчя, Литвинову 10 вересня цього року пред’явили обвинувачення в «битовусі» - начебто він, як звичайний обиватель, а не боєць батальйону «Дніпро», на території Станично-Луганського району України відібрав два старих автомобіля (один із яких являв собою купу металобрухту) у російського громадянина Андрія Лисенка. І цю справу виділили з «великої української справи» з тим, щоб направити її на розгляд по суті в один із районів Ростовської області», - написав Паршуткін.

Сергія Литвинова, мешканця прикордонного села Комишне Луганської області, схопили 22 серпня 2014 у Ростові-на-Дону.

14 жовтня 2014 року на сайті Слідчого комітету була розміщена інформація, що Сергій Литвинов є бійцем батальйону «Дніпро-1», який звинувачується у вбивствах мирних громадян на Донбасі за наказом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

10 листопада з Литвиновим зустрівся консул Посольства України в РФ. Під час зустрічі з консулом Литвинов заперечив висунуті йому звинувачення, зокрема, й свою приналежність до батальйону «Дніпро-1», що, у свою чергу, раніше було офіційно спростовано й МВС України.

Під час зустрічі Сергій Литвинов повідомив про застосування до нього фізичного насилля, катувань та психологічного тиску з боку посадових осіб компетентних органів РФ.

У зв’язку з цим, Посольство України в РФ направило російській стороні ноту протесту.

Пов`язані новини