Слідом за Шольцом до Китаю вирушить прем'єрка Італії — Bloomberg

Прем'єр—міністерка Італії Джорджа Мелоні найближчими місяцями планує відвідати Китай. У Римі кажуть, що хочуть «розпочати новий етап» у відносинах із Пекіном.
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерело.
Напередодні, 12 квітня, у Вероні відбулася зустріч міністрів закордонних справ Італії Антоніо Таяні та міністра торгівлі Китаю Ван Вентао, повідомляло італійське відомство.
«Ми хочемо розпочати новий етап у відносинах між Італією та Китаєм та інвестувати у двостороннє партнерство», — сказав Таяні перед зустріччю.
Водночас Мелоні планує відвідати Китай найближчими місяцями, розповіло неназване джерело.
Заступник міністра закордонних справ Італії Едмондо Чіріеллі назвав зміцнення зв’язків із Пекіном «прагматичним, але не цинічним». Цей підхід базується на твердій прихильності НАТО та трансатлантичному партнерству та одночасному зміцненню відносин з так званими «системними супротивниками», такими як Пекін, Тегеран і навіть москва, зазначає Bloomberg.
Перед цим Італія була єдиною країною «Великої сімки», яка підписала ініціативу голови Китаю Сі Цзіньпіна «Один пояс, один шлях» — глобальну інфраструктурну угоду, спрямовану на розширення впливу Пекіна в основному в Азії, Африці та Східній Європі. Цей крок викликав роздратування з боку США та їхніх союзників. Зрештою, Італія вийшла з угоди, спробувавши не привертати до цього великої уваги.
«Уряд дотримав своєї передвиборчої обіцянки вийти із Шовкового шляху, тому що всім було зрозуміло, що угода не на користь Італії», — пояснив член Палати депутатів Італії від панівної партії «Брати Італії» Джанджакомо Каловіні.
Однак, як вважає Bloomberg, Італія, яка цього року головує у G7, хотіла б уникнути будь-якої негативної реакції з боку Китаю, що є ключовим ринком для експорту.
Основним експортом Італії до Китаю є фармацевтична продукція, яка у 2023 році сягнула 4,4 мільярда євро, що становить майже п’яту частину від загального експорту в 19 мільярдів євро. Китай своєю чергою експортував до Італії товарів на 46,8 млрд євро.
Що передувало?
Тим часом 14 квітня має розпочатися триденний візит до Китаю німецького канцлера Олафа Шольца. Його супроводжуватимуть три міністри та представники німецьких компаній.
А перед тим Китай відвідав міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне. Це сталося менш ніж за шість місяців після поїздки до Пекіну його попередниці Катрін Колонни.
За інформацією медіа, у травні лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає Париж, щоб зустрітися з президентом Франції Емманюелем Макроном. Також очікується, що, окрім Франції, голова КНР відвідає дві європейські країни — Сербію та сусідню з Україною Угорщину.
Американське видання Wall Street Journal припустило, що перспектива перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США, повільне економічне відновлення після пандемії COVID-19 та страх перед російською агресією підштовхують Європу шукати зближення з Китаєм.
- Поділитися: