Життя

Слідство. Інфо. В зоні війни

Життя/Слідство. Інфо. В зоні війни
Зберегти
Вигляд

Слідство.Інфо відправилося в зону бойових дій, щоб на власні очі побачити, як воюють українські солдати і як складається військова ситуація. 

 

Гора  Карачун - ключова висота біля Слов’янська. Українські війська зайняли її 2-го травня. Гору контролює 95-та окрема аеромобільна бригада з Житомира та два батальйони Нацгвардії.  Бойовики відступили в місто і з тих пір  майже щодня з житлових кварталів обстрілюють гору.

 

Це тепер Карачун знаходиться на лінії активних бойових дій. А другого травня тут тільки починалася антитерористична операція. Тоді ще ніхто не знав, чим закінчаться суперечки з населенням і штовханина з сепаратистами. Десантники в перший день втратили двох своїх бійців.

 

В містах засідок сепаратистів, українські військові знаходять шприци. Хімічну експертизу їм не робили, але навряд чи сепаратисти колють собі ліки від цукрового діабету.

 

Серед тих, хто воює під Слов’янськом  є і жінки. Оксані – лише 20 років.

 

Командири стверджують, що на 90% їхні частини забезпечені через допомогу громадян, а не через обов’язок держави.

 

Зарплата десантника-строковика від трьох до п’яти тисяч гривень. Бійці Нацгвардії отримують ще менше, в середньому півтори тисячі гривень на місяць. При цьому, гвардійці кажуть, держава навіть не може надати їм якогось офіційного статусу.  Посвідчення резервістів Нацгвардії, які отримали в другому батальйоні заповнені наполовину і скріплені печаткою,  яка містить граматичну помилку. Потім командування завжди може сказати, що документ несправжній.

 

Втім, попри мізерну зарплату та погане матеріальне забезпечення, десантники та гвардійці готові стояти до кінця і собою закривати Україну від сепаратистів та агресії сусідньої країни.

 

Пов`язані новини