УКРАЇНА

Слідство у Криму хоче використати віросповідання активіста Шаймарданова для версій про його зникнення — правозахисниця

13 грудня, 2017 22:24
УКРАЇНА/Слідство у Криму хоче використати віросповідання активіста Шаймарданова для версій про його зникнення — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
Російська окупаційна влада у Криму хоче використати віросповідання викраденого у 2014-му на анексованому півострові активіста Тимура Шаймарданова для версії про його зникнення.

Російська окупаційна влада у Криму хоче використати віросповідання викраденого у 2014-му на анексованому півострові активіста Тимура Шаймарданова для версії про його зникнення.

Про це в ефірі Громадське.Крим повідомила правозахисниця Марія Томак.

«У російського слідства є цікаві «версії». За словами колишньої дружини Тимура Ольги, він після розлучення прийняв іслам. Вони хочуть це використати, щоб представити так, що, можливо, він поїхав воювати в Сирію. Ми це виклали (у проекті – ред.), щоб підкреслили абсурдність цієї версії», — сказала Томак.

Правозахисниця також додала, що у справі про зникнення у Криму активістів Тимура Шаймарданова та Сейрана Зинедінова можна зробити припущення, що участь у цьому взяли нерегулярні формування, які доправлялися з Росії на територію півострова.

ЧИТАЙТЕ: Кривава анексія без «жодного пострілу».

Тимур Шаймарданов та його друзі у перші дні окупації захищали від штурмів українські військові частини та учасників проукраїнських акцій перед так званим «референдумом».

Згодом Тимур створив культурологічну організацію «Український дім», до якої увійшли кілька десятків кримчан. У травні один за одним зникли троє її активістів. Російські слідчі відкрили кримінальні справи, оголосили Шаймарданова та Зинедінова у розшук.

Зниклими і досі не знайденими лишаються Іван Бондарець та Валерій Ващук (7 березня), Василь Черниш (15 березня), Леонід Корж (22 травня), Тимур Шаймарданов (26 травня) та Сейран Зинедінов (30 травня).

Пов`язані новини