УКРАЇНА

Слідство встановило системні дії влади проти мітингувальників на Майдані — ГПУ

24 грудня, 2016 20:30
УКРАЇНА/Слідство встановило системні дії влади проти мітингувальників на Майдані — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Слідство Генеральної прокуратури України щодо подій на Майдані встановило системну протидію влади із безпідставними арештами мітингувальників, що може розцінюватись як відсутність захисту влади своїх громадян

Слідство Генеральної прокуратури України встановило системну протидію влади із безпідставними арештами мітингувальників під час подій Євромайдану, що може розцінюватись як відсутність захисту влади своїх громадян.

Про це в ефірі Громадського повідомив начальник департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

За його словами, конвенція ООН вказує на те, що у випадку, якщо, жодна з гілок влади і правоохоронців не захищає людей, то народ має право на повстання.

«Ознаки того є між 18  і 20 лютим (2014 року — ред.). В ході розслідування встановлено системний вплив дій держави проти повстання людей, безпідставні арешти тих осіб, хто мітингував, зняття температурних обмежень на застосування окремих видів зброї, застосування тітушок. Була системна протидія, яка може оцінюватись як відсутність захисту і, відповідно, право народу на повстання», — сказав він.

Однак Горбатюк наголосив, що категоричні висновки стосовно подій на Майдані повинен робити суд, у той час як завдання слідства — зібрати максимальну кількість доказів і об’єктивні обставини застосування зброї.

Раніше повідомлялося, що ГПУ перевіряє у справах Майдану окремих членів «Братства» і «Правого сектору», а не організації.

Нагадаємо, що усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень.У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Пов`язані новини