УКРАЇНА

Слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17

УКРАЇНА/Слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17
Зберегти
Вигляд

Міжнародна спільна слідча група в ході розслідування у справі збитого в небі над Донбасом «Боїнга» рейсом МН17 встановила імена 100 причетних до цього злочину осіб.

Про це повідомив голова національної прокуратури Нідерландів Фредерік Вестербеке.

«Зараз є 100 підозрюваних, або осіб, які тим чи іншим чином можуть бути пов'язаними з тим, що збили («Боїнг» – ред.) або транспортуванням ракетного комплексу. Ми визначили їх особи, ці люди або управляли «Буком», або причетні до його переміщення до місця запуску. Інші особи також сприяли або будь-яким іншим чином відіграли роль. Наприклад, ті, які ескортували «Бук». Вони не є автоматично підозрюваними», – сказав Вестербеке на прес-конференції в Гаазі.

Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

Нагадаємо,  «Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував за курсом Амстердам - Куала-Лумпур був збитий на сході України 17 липня 2014 року.

На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної з зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Міжнародна слідча група з виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі «Боїнга» включає представників Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.

8 жовтня Bellingcat встановили причетних до транспортування «Бука».

Пов`язані новини