Життя

Слідству відомі замовники та виконавці убивств на Майдані – Порошенко

Життя/Слідству відомі замовники та виконавці убивств на Майдані – Порошенко
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні наголосив, що слідство не тільки знає замовників та виконавців убивств на Майдані, а вже має відповідні докази.

«Слідство відтворило канву подій. Воно не просто знає замовників, організаторів та виконавців, а вже має відповідні докази. Воно встановило роль і місце кожного у злочинній змові, наслідком якої й стало масове винищення людей. І навіть розпиляну зброю, з якої вбивали, знайдено і відновлюються її серійні номери», — зазначив президент.

З його слів, винесено 18 обвинувальних вироків проти 26 осіб, 84 справи вже розглядаються в судах. Ще одинадцять — передані до суду, і слухання незабаром розпочнуться. В шістдесяти трьох впровадженнях триває досудове розслідування. 16 осіб утримуються під вартою в СІЗО, із них п'ятеро «тітушок» та шестеро співробітників «Беркуту»: п'ять «беркутівців» підозрюються у вбивствах, один – у побитті.

«Я розумію нетерпіння суспільства, особливо відчуваю переживання й емоції постраждалих, рідних і близьких загиблих. У самого болить душа. Але нам потрібна така чистота процесів і вироків, щоб усередині країни їх визнали всі, навіть ті, кого не було на Майдані. І щоб зовнішній світ, включаючи Європейський суд, не мав підстав сумніватися в юридичній бездоганності справ», - зауважив президент.

«Ми всі з вами розуміємо, що Росія ніколи не видасть Януковича, Захарченка, Якименка та інших вбивць. Тому судити їх ми будемо заочно. Щоправда, для цього Верховна Рада має невідкладно внести деякі зміни до законодавства. Так, заочні вироки не приведуть до ув'язнення, але дозволять конфіскувати майно цих злочинців, які вбивали людей та розкрадали країну», - додав Порошенко.

Порошенко зазначив, що для успішного завершення справ за фактом подій на Майдані необхідно остаточно ухвалити зміни до Конституції в частині правосуддя. За словами президента, відсутність судової реформи – це єдине, що може перешкодити покаранню винних.

«Саме в судовій системі найбільші спротив, саботаж і кругова порука щодо покарання винних за злочини проти Майдану. Бо ця система значною мірою формувалася саме тими, кого вона зараз має притягувати до відповідальності», - заявив він.

Пов`язані новини