Словенія підписала з Україною декларацію про оборонну підтримку

Прем'єр-міністр Словенії Роберт Голоб та президент України Володимир Зеленський у Києві, 31 березня 20223 року
Прем'єр-міністр Словенії Роберт Голоб та президент України Володимир Зеленський у Києві, 31 березня 20223 рокуОфіс президента

Словенія сприятиме політичній і матеріальній підтримці України з боку ЄС та НАТО, аби Україна могла ефективно захищати свої території.

Відповідну спільну декларацію підписали прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб та президент України Володимир Зеленський.

«Словенія продовжуватиме надавати потужну оборонну, технічну, гуманітарну та політичну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно», — йдеться в документі.

Також Словенія наголосила, що підтримує набуття Україною членства в НАТО, «щойно це дозволять умови». Україна та Словенія готові провести двосторонні консультації з проблематики безпеки України до набуття членства в НАТО.

У резолюції сторони також повторили вимогу до росії «негайно, повністю та беззастережно» вивести всі свої війська з України в межах міжнародно визнаних кордонів та підкреслили «тверду рішучість» притягнути до відповідальності людей, винних у воєнних та інших злочинах, скоєних у зв’язку з війною проти України.

Премʼєр-міністр Словенії Роберт Голоб разом з лідерами Молдови, Словаччини та Хорватії прибув 31 березня із візитом до Бучі в річницю її звільнення від російської окупації. Голоб також побачився з Володимиром Зеленським в Офісі президента.

Допомога Словенії

У липні 2022 року Словенія передала Україні 35 бронетранспортерів-амфібій BVP M80A, а в жовтні — 28 танків M-55S. Замість танків вона отримала від Німеччини 35 важких вантажних машин та п'ять автоцистерн для води німецького виробництва.

Також Словенія надавала Україні енергетичне обладнання та гуманітарну допомогу.

Ще в грудні 2021 року Словенія доєдналася до країн, які підтримали європейську перспективу України. А в травні 2022-го Україна, Польща та Словенія домовилися про нові спільні проєкти, зокрема про старт пілоту щодо взаємного визнання цифрових документів.