Слов’янська ТЕС перейшла на аварійний режим через блокаду залізниць
Повна зупинка Слов’янської ТЕС залишить без тепла більш ніж 15 тисяч мешканців Миколаївки. Без світла лишиться північна частина Донецької і Луганської областей, а також східна частина Харківської області.
Слов’янська теплоелектростанція змушена була перейти на аварійний режим роботи, на якому вона зможе пропрацювати лише до кінця березня, через те, що учасники «економічної блокади» перешкоджають поставкам вугілля з непідконтрольної Україні території.
Про це йдеться у відповіді комерційного директора публічного акціонерного товариства «Донбасенерго», яке контролює Слов'янську ТЕС, Олега Ларіонова на запит Громадського.
«Наразі блокування поставок поставило під загрозу роботу Слов'янської ТЕС, складських запасів якої (станом на 15.02.17 на складі ТЕС 45 тис. т) залишилося на 7-8 діб», – йдеться у відповіді.
Через це компанією ухвалено рішення про переведення з 14 лютого Слов’янської ТЕС на аварійну роботу тільки котлоагрегатом №3 з навантаженням до 30 МВт.
«Це є невиправданим з технічного боку, але дозволить забезпечити безперебійне постачання теплоенергії мешканцям міста Миколаївка, правда, тільки до кінця березня. Даний режим роботи електростанції є вкрай збитковим, та не дозволить навіть покрити витрати з оплати праці співробітникам Слов’янської ТЕС. Також у компанії будуть відсутні кошти на обов’язкові податкові та бюджетні платежі», – додає Ларіонов.
Крім того повідомляється, що повна зупинка Слов’янської ТЕС залишить без теплопостачання більш ніж 15 тисяч мешканців Миколаївки, для яких станція є єдиним джерелом теплової енергії. Електростанція також забезпечує електроенергією північну частину Донецької і Луганської областей, а також східну частину Харківської області.
«Що стосується пошуку джерел диверсифікації палива і організації імпорту вугільної продукції для Слов'янської ТЕС з далекого зарубіжжя. Наразі «Донбасенерго» не володіє достатніми обіговими коштами для придбання імпортного вугілля. Крім того, якщо навіть зараз законтрактувати вугілля, воно потрапить в Україну в кращому випадку тільки в травні», – підсумовується у відповіді.
Раніше в коментарі Громадському народний депутат, екс-голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу» Сергій Тарута розповів, що блокада залізниць призведе до зупинки заводів в Алчевську та Маріуполі. І через це сотні тисяч людей втратять роботу.
Вдень 15 лютого у керівництві Алчевського меткомбінату повідомили Громадському, що роботу меткомбінату буде зупинено мінімум на місяць через відсутність поставок сировини внаслідок блокування залізниці.
Напередодні, повідомлялось, що 13 лютого Алчевський меткомбінат призупинив роботу.
Нагадаємо, що 10 лютого учасники акції з «економічної блокади» окупованого Донбасу заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.
2 лютого «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута.
А 25 січня була заблокована залізниця «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.
Зауважимо, що 6 лютого на трасі під Бахмутом стались сутички учасників «блокади» з поліцією. У свою чергу, міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш вважає, що дії учасників «економічної блокади» окупованого Донбасу суперечать українському законодавству, а тому дії поліції щодо «блокадників» є абсолютно обґрунтованими.
13 лютого глава Міненерго повідомив, що відомство «ініціюватиме введення надзвичайного стану в енергетиці».
Проте на засіданні 14 лютого Кабмін не став розглядати введення надзвичайних заходів в енергетиці.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: