«Слуга Народу» поки не має позиції щодо запровадження надзвичайного стану — депутатка
Владна фракція «Слуга Народу» не має позиції щодо можливості запровадження надзвичайного стану в Україні, бо поки детально не обговорювала це питання.
Про це в ефірі hromadske заявила народна депутатка, заступниця глави фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук.
«Ми на фракції ще не обговорювали, предметно я маю на увазі. Тому що, щоби обговорювати предметно, потрібна модель, яка може бути теоретично впроваджена. Адже в законі (про надзвичайний стан — ред.) прописаний перелік, але не всі з цих обмежень можуть бути застосовані», — сказала вона.
Кравчук уточнила, що в указі президента про запровадження НС «має бути конкретика».
«Надзвичайний стан, він на всю територію України? На окремі території? На який період? Які саме обмеження? Ми не розуміємо моделі, наприклад, пересування між областями приватних авто, як будуть працювати підприємства», — зауважила депутатка.
Вона наголосила, що аби фракція сформувала свою позицію, треба розуміти такі деталі.
«Адже також крім епідеміологічної ситуації повинні всі розуміти і пам’ятати про економічну складову. Треба розуміти від Кабміну, від Офісу президента, чи достатні заходи, які зараз застосовуються», — сказала Кравчук.
Також депутатка прокоментувала звернення міністра охорони здоров’я Іллі Ємця до депутатів із закликом запровадити надзвичайний стан. Вона нагадала, що спочатку відповідне рішення ухвалює РНБО або зі зверненням виступає Кабмін, потім президент видає указ про запровадження НС, і вже після цього його має затвердити упродовж 2 днів Верховна Рада.
Серед обмежень, які можуть бути впроваджені при надзвичайному стані, є такі:
- карантин та інші санітарні та протиепідемічні заходи;
- особливий режим в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан;
- обмеження руху транспортних засобів та їх огляд;
- посилення охорони громадського порядку та важливих об’єктів;
- заборона більшості масових заходів;
- заборона страйків;
- особливий порядок розподілення продуктів і предметів першої необхідності;
- використання ресурсів підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності, для відвернення небезпеки та ліквідації надзвичайних ситуацій;
- зміна режиму роботи підприємств, установ, організацій, переорієнтація їх на виробництво необхідної в умовах надзвичайного стану продукції.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
- Поділитися: