У поліції Львівської та Дніпропетровської областей 4 вересня представили нових очільників. Поліцію Львівщини очолив Василь Віконський, Дніпропетровщини — Володимир Огурченко.

Розповідаємо, що про них відомо.

Новий керівник поліції Львівської області Василь Віконський
Фото:

Нацполіція

«Беркут» та поліція Хмельниччини

Керувати поліцією Львівської області буде 38-річний Василь Віконський. В органах внутрішніх справ він працює 14 років. У спецпідрозділі «Беркут» Івано-Франківської області працював з 2003 року від старшого сержанта до капітана. У березні 2014 року став заступником командира роти, в грудні — зайняв посаду заступника начальника Управління МВС з громадської безпеки, за рік — заступника начальника поліції Івано-Франківщини.

З початком війни на Донбасі брав участь у звільненні Слов’янська, ніс службу в Краматорську, Бахмуті, Дебальцевому, Вуглегірську. Під Іловайськом виводив з-під вогню свій особовий склад.

Нового керівника представляв голова Нацполіції Сергій Князєв, зазначивши, що Віконський гідний нової посади, адже сміливо проявив себе під час бойових дій.

«У Широкіному його підрозділ виконував завдання на лінії розмежування — не на другій-третій лінії оборони. Він така людина — отримав завдання і пішов виконувати. Я з великою повагою ставлюсь до цього офіцера, який з часом став дуже ефективним менеджером на керівних посадах», — зазначив Князєв. 

Раніше активістка Наталія Шелестак написала у Facebook, що поліцію Львівщини очолить колишній «беркутівець», який не пройшов переатестацію та поновився через суд.

«Мені повідомили, що днями буде представлено керівником області пана Віконського Василя, який в минулому 14 років прослужив у «Беркуті» і дослужився до заступника командира роти. Під час атестації був рекомендований до звільнення і поновився в поліцію через суд. Далі стрімка кар'єра: очолив управління Хмельницької області, а на сьогодні — йде керівником Львівщини», — написала Шелестак.

Натомість Сергій Князєв заявив, що «не треба на цьому спекулювати» і Віконському можна довіряти:

«21 січня 2014 року він прибуває за наказом керівника поліції Франківщини в Київ під Кабінет міністрів, очолив групу поліцейських спецназу Франківщини і 24 січня весь Івано-Франківський «Беркут» за наказом Віконського відбув у Івано-Франківськ. Це дуже важливо і розвіює будь-які інсинуації, які сьогодні я читав», — заявив очільник Нацполіції.

За словами Князєва, одними з ключових завдань Віконського наразі є поліпшення соціальної складової роботи поліцейських — забезпечення житлом, соціальними пільгами, можливостями професійного росту.

Новий керівник поліції Дніпропетровської області Володимир Огурченко
Фото:

Нацполіція

Патрульно-постова служба та Департамент внутрішньої безпека Нацполіції

Поліцію Дніпропетровщини очолив 40-річний підполковник поліції Володимир Огурченко. В органах внутрішніх справ він працює 20 років. Спочатку працював міліціонером патрульно-постової служби, служив у спецпідрозділі «Беркут» Дніпропетровської області.

Як розповів hromadske сам Огурченко, «Беркут» він покинув у 2005 році, перейшовши працювати у Дніпропетровське управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. У 2014 році очолив його. За сумісництвом працював викладачем Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Представляв нового очільника поліції Дніпропетровщини начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін, який наголосив, що пріоритетними напрямками роботи усіх підрозділів поліції залишається розкриття розбійних нападів і умисних вбивств, протидія наркозлочинності та організованій злочинності. 

Нагадаємо, 23 серпня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звільнив очільників поліції в чотирьох регіонах за найнижчий показник ефективності роботи поліції в регіонах. Очільника поліції Дніпропетровщини Віталія Глуховерю звільнили раніше, ДБР розслідує справу щодо нього за перевищення службових повноважень. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: