Ленінський суд Оренбурга зобов'язав Федеральну службу виконання покарань Росії виплатити 500 тисяч рублів компенсації матері в'язня, який помер після побиття в СІЗО Орська у 2013 році.

Юрист комітету проти тортут Денис Ісхаков, який представляв матір Надію Чертовських у суді, сказав, що ця сума — недостатня, і вони будуть оскаржувати рішення суду.

«Страждання, спричинені Надії смертю сина через побиття в орському СІЗО №2, неможливо оцінити у грошовому еквіваленті, одна очевидно, що п'ятсот тисяч рублів — це недостатня сума. Ми будемо оскаржувати рішення суду в частинні розміру компенсації в апеляційній інстанції», — сказав Ісхаков.

Володимир Ткачук помер у слідчому ізоляторі у вересні 2013 року.

За версією слідчої, його смерть спричинило падіння дерев'яних дошок, якими в'язні стелили підлогу в приміщеннях.

Мати Ткачука зазначає, що 5 вересня їй подзвонили з невідомого номера та повідомили, що сина забили до смерті працівники СІЗО. Також невідомий вказав, що версією смерті Ткачука в СІЗО буде падіння дерев'яних дошок.

У справі затримали двох «високоповажних» працівників СІЗО — начальника СІЗО Євгена Шнайдера та начальника оперативного відділу Віталія Симоненка.

Шнайдер визнав провину, зазначивши, що декілька разів наніс удари по рукам та грудній клітині.

Сімоненка спершу звинуватили за двома статтями — перевищення повноважень з вчиненням насильства та навмисне нанесення тяжкої шкоди здоров'ю. Пізніше суд вирішив, що в Симоненка не було мотивів для нанесення тяжкої шкоди здоров'ю та лишив йому одну статтю звинувачення.

Шнайдер отримав два роки колонії, Сімоненко — чотири.

24 серпня видання «Новая газета» опублікувала вже друге відео побиття ув'язнених працівниками виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області. На ньому ув'язнені почергово пробігають коридором колонії, у той час як працівники їх б'ють руками та ногами.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило перше відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня. На відео декілька працівників у сірій камуфляжній формі почергово б’ють в’язня по гомілках та п’ятах. З чоловіка знімають одяг, ставлять на коліна та час від часу ллють воду з відра на голову.

Поділитись: