Смертельна ДТП за участю голови суду: на його роботі виступили за неупереджене розслідування

У Макарівському районному суді відреагували на дорожньо—транспортну пригоду за участю свого голови. Попередньо, за даними слідчих, голова суду збив військовослужбовця Національної гвардії, який виконував службу на блокпосту в Києві.
Заява з’явилася на сайті суду.
У суді підтвердили, що в матеріалах журналістів ідеться про їхнього керівника — Олексія Тандира. Однак зазначили, що про подію дізналися зі ЗМІ. Наразі голова суду відсутній на робочому місці.
«Ми не знаємо всіх подробиць шокуючої події, що сталась, та й важко в це повірити. Колектив суду висловлює щирі співчуття родині загиблого й розділяє сум і біль», — додали в суді.
Водночас наголосили, що не виправдовують дій Тандира та виступають «за повне та неупереджене розслідування цієї події». Також у суді підкреслили, що в їхній установі — «нульова толерантність до вживання алкоголю за кермом».
«Колектив суду буде надавати максимальне сприяння при здійсненні всіх процесуальних дій, тож сподіваємось, що й суддя, за участі якого стався цей жахливий трагічний випадок буде надавати максимальне сприяння слідству», — заявили в суді.
Там сподіваються, що ця подія не «підірве авторитет судової влади та довіру суспільства до суддів, які чесно і з гідністю виконують свої обов’язки».
Що відомо про ДТП?
За інформацією правоохоронців, приблизно опівночі 26 травня голова Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир наїхав у Києві на 23-річного нацгвардійця. Від отриманих травм боєць загинув на місці.
Правоохоронці затримали голову суду та перевіряють, чи не був він у стані алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду водій відмовився.
Правоохоронці розпочали досудове розслідування за ч. 3 ст. 286-1 (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння) Кримінального кодексу.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 5 до 10 років.
У Вищій раді правосуддя нам зазначили, що наступним кроком після затримання голови райсуду має бути клопотання прокуратури до ВРП про взяття його під варту та відсторонення від правосуддя.
- Поділитися: