Смертельне побиття українця у Вроцлаві: дев’ятьом людям висунули звинувачення, їм загрожує до 10 років в'язниці

Окружна прокуратура у польському місті Щецін висунула обвинувачення дев’ятьом людям у справі смерті 30 липня у Вроцлаві 25—річного українця Дмитра Никифоренка.

Про це повідомили в Окружній прокуратура Щеціна у коментарі «Укрінформу».

Там зазначили, що звинувачення висунули чотирьом поліцейським. Трьох із них уже звільнили з поліції. Їм інкримінують перевищення службових повноважень, знущання із затриманого і побиття з летальним наслідком.

Четвертому поліцейському закидають те, що він не зупинив фізичне знущання з затриманого. Це суперечить його службовим обов’язкам.

Двох працівників витверезника прокурор звинуватив у спільному з поліцейськими знущанні з затриманого і побитті зі смертельним наслідком.

Прокуратура також висунула звинувачення лікарці, яка чергувала у витверезнику. Її закидають те, що вона недостатньо наглядала за потерпілим. Цим, мовляв, медпрацівниця поставила його під безпосередню загрозу смерті. Також лікарку звинувачують у тому, що вона не оцінила стан здоров’я потерпілого на тлі застосування проти нього насилля, що призвело до смерті.

Керівнику витверезника та одній з працівниць цього закладу прокуратура висунула звинувачення у тому, що вони нібито перешкоджали кримінальній справі та подали неправдиву інформацію в медичній документації стосовно перебування потерпілого в центрі.

Що буде далі?

Прокуратура звернулася до суду про тимчасове тримання під вартою на три місяці двох працівників поліції. Стосовно інших підозрюваних, їм хочуть встановити нагляд поліції, заборону контактувати з іншими підозрюваними, виїжджати за кордон і ставити майно під заставу.

Лікарку, одного з поліцейських, який ще працює в органах поліції, та двох працівників витверезника прокурор на час слідства відсторонив від виконання ними своїх обов’язків. Четвертому працівнику поліції прокуратура заборонила займатися діяльністю, пов’язаною з можливістю застосування прямих примусових заходів.

Суд не погодився на тимчасовий арешт двох поліцейських. Утім, прокуратура має намір оскаржити це рішення. Поліцейським, які брали участь у затриманні й побитті українця, загрожує до 10 років ув’язнення, іншим громадянам — до п’яти років.

Що сталося з українцем?

Як писала раніше Gazeta Wyborcza, 30 липня 25-річний Дмитро Никифоренко родом із Вінниччини повертався додому в стані алкогольного сп’яніння. Водій автобуса, де їхав чоловік, висадив його та викликав рятувальників, а ті згодом — поліцію.

Поліцейські заявляли, що Никифоренко був агресивний і чинив спротив, хоча камери відеоспостереження цього не зафіксували. Натомість у санітарно-медичній частині поліції чоловіка били кийками та душили, проти нього застосовували перцевий газ.

Зрештою Никифоренко припинив подавати ознаки життя. Його намагалися реанімувати, але безрезультатно. Про смерть чоловіка стало відомо тільки на початку вересня після публікацій у польських ЗМІ. Справу взяло під свій контроль МЗС України.

Загиблий 25-річний українець приїхав на заробітки до Польщі у 2020 році й працював на будівництві. У Польщі він познайомився з українкою із Полтави, з якою планував у вересні одружитися.