Політика

Екс-співробітник ЦРУ Сноуден закликав Обаму помилувати його

Політика/Екс-співробітник ЦРУ Сноуден закликав Обаму помилувати його
Зберегти
Вигляд

Екс-співробітник ЦРУ США Едвард Сноуден, який зараз проживає в Росії, розраховує, що американський президент Барак Обама помилує його перед тим, як той закінчить свою кар’єру на посту глави держави.

Про це колишній співробітник спецслужб заявив в інтерв'ю The Guardian.

«Так, записані в книгах закони говорять одне, але, ймовірно, для того і придумано помилування. Для виняткових випадків. Для ситуацій, які можуть здатися порушенням закону на папері, але які виявляються необхідними, якщо дивитися на них з етичної і моральної точки зору»,  — заявив Сноуден.

У США він оголошений в розшук. За оприлюднення секретної інформації колишньому співробітнику ЦРУ загрожує ув'язнення мінімум на 30 років.

Сноуден підкреслив, що він і зараз переконаний в тому, що не дарма розкрив в 2013 році інформацію про масштаб стеження, які проводять американські спецслужби.

«Конгрес США і президент змінили політику в результаті цих викриттів. У той же час не було ніяких підтверджень того, що комусь ця інформація зашкодила»,  — вважає Сноуден.

Сноуден переконаний, що одного разу зможе повернутися в США.

The Guardian нагадує, що в історії США були випадки, коли президент в кінці другого терміну приймав несподіване рішення про помилування відомого злочинця.

Нагадаємо, Едвард Сноуден вже заявляв про те, що хотів би повернутися в США.

«Я ніколи не вибирав бути в Росії, і я б вважав за краще повернутися в мою країну», — заявив Сноуден, зазначивши, що на початку свого шляху «очікував гіршого результату».

Едвард Сноуден в 2013 році оприлюднив інформацію про програми стеження АНБ за громадянами США та інших країн. Після цього він отримав тимчасовий притулок в Росії за умови, що він припинить дії проти уряду Сполучених Штатів. Через рік Сноуден отримав в Росії трирічний вид на проживання.

Нагадаэмо, що спецслужби Німеччини підозрюють Сноудена у співпраці з Кремлем.

Пов`язані новини