Світ

Собчак заявила про намір оскаржити реєстрацію Путіна кандидатом у президенти РФ

14 лютого, 2018 15:32
Світ/Собчак заявила про намір оскаржити реєстрацію Путіна кандидатом у президенти РФ
Зберегти
Вигляд
Кандидатка у президенти Росії Ксенія Собчак вирішила оскаржити у Верховному суді РФ реєстрацію Володимира Путіна як претендента на пост глави російської держави.

Кандидатка у президенти Росії Ксенія Собчак вирішила оскаржити у Верховному суді РФ реєстрацію Володимира Путіна як претендента на пост глави російської держави.

Про це йдеться у заяві штабу «Собчак проти всіх».

«Ксенія Собчак подала до Верховного суду Росії скаргу на реєстрацію Путіна як кандидата в президенти. Згідно з Конституцією Путін не має права висуватися на цю посаду, оскільки вже обіймав її два терміни поспіль», — йдеться у заяві.

У штабі Собчак наголосили, що заява у 2011 році тодішнього президента Росії Дмитра Медведєва про підтримку Путіна була «унікальним визнанням двох вищих посадових осіб держави в змові з метою безстрокового або довгострокового закріплення посади президента за своєю групою».

Путіна зареєстрували кандидатом на пост президента РФ 6 лютого цього року.

Зазначимо, у Росії законом заборонено обиратися президентом більше двох термінів поспіль. Володимир Путін був лідером Росії два терміни поспіль — з 2000 по 2008 роки. З 2009 по 2012 роки президентом обрали Дмитра Медведєва, Путін у той час був прем'єром.

Володимир Путін знову став президентом в 2012 році. Таким чином, Путіна, згідно із російським законом, законно зареєстрували кандидатом.

У Росії офіційно призначили вибори президента на день анексії Криму. У них мають намір взяти участь чинний президент РФ Володимир Путін, кандидат від КПРФ Павло Грудінін, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник «Яблука» Григорій Явлінський та журналістка Ксенія Собчак.

Пов`язані новини