Собор єпископів Української православної церкви США підтримує надання Томосу на автокефалію православної церкви в Україні.

Собор єпископів Української православної церкви США підтримує надання Томосу на автокефалію православної церкви в Україні.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Постійна конференція Українських православних єпископів поза межами України написали відповідного листа про підтримку дій… щодо можливого надання томосу автокефалії Українській православній церкві», — йдеться у заяві Собору єпископів Української православної церкви в США.

Також у Соборі зазначили, що запевнили Вселенського Патріарха у «безустанних молитвах» за нього у цьому процесі, і «не тільки ієрархів, але й мільйонів українців».

Нагадаємо, 18 квітня у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про підтримку звернення президента Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання декрету про автокефалію православної церкви в Україні.

УПЦ Київського патріархату закликало УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: