Солодкий рай: в Полтаві проходить cвято меду
Липовий, гречаний, квітковий, соняшниковий, акацієвий – ці та інші сорти представлені у великому розмаїтті на Святі меду, яке відкрилося вже вдев’ятнадцяте в центрі Полтави.
Поблизу Театральної площі зібралися пасічники з різних районів Полтавської області. Усі вони протягом трьох днів представлятимуть продукти бджільництва: мед, медові напої, прополіс, маточне молочко та навіть креми для омолодження.
Серед присутніх – цілі сім’ї пасічників, які займаються бджільництвом протягом десятиліть, передаючи досвід від покоління до покоління.
Тут же можна скуштувати й інші ласощі: різноманітні пряники, бублики, цукерки, короваї тощо. Окрім того, майстри Полтавщини пропонують гостям свята придбати гончарні вироби, хендмейд-прикраси, іграшки та різноманітні українські сувеніри.
Цього року захід носить благодійний характер: до свята долучилися волонтери Полтавського батальйону небайдужих, які збирають кошти на допомогу українським військовим.
На урочистому відкритті, яке відбулося вдень 7 серпня, народні виконавці співали українських пісень, нагороджували переможця конкурсу пасічників, усі охочі дегустували мед, медовий квас, не оминули увагою і запашну медовуху. Організатором свята стала Полтавська обласна спілка пасічників.
Як розповіла голова цієї спілки Наталія Сенчук в Україні лише на Полтавщині випускають спеціалістів у галузі бджільництва. окрім того, Полтавська область лідирує серед регіонів України за об'ємами експорту меду.
- Поділитися: