Президент Сомалі Мохамед Фармаджо оголосив 1 березня надзвичайний стан і закликає міжнародну спільноту допомогти країні.

Сомалі загрожує голод, оскільки посуха та війна з ісламістами призвели до нестачі продовольства. 

Президент Сомалі Мохамед Фармаджо оголосив 1 березня надзвичайний стан, повідомляє сомалійське національне інформагентство Sonna.

Від посухи страждають 6,2 мільйони осіб, а відсутність доступу до питної води може викликати поширення холери, побоюються представники гуманітарних організацій.

«Ми не можемо і не повинні чекати», – заявив Фармаджо у зверненні до міжнародної спільноти з проханням допомогти «уникнути гуманітарної катастрофи».

Зауважується, що уряд Сомалі покладає відповідальність за важку ситуацію в країні у значній мірі й на ісламістів з угруповання Аш-Шабаб, військовий конфлікт з якою блокує доступ гуманітарних організацій до окремих регіонів країни і призвів до втрати значних обсягів врожаю.

Тим часом до столиці країни Могадішо вже прибули тисячі селян зі дітьми з ознаками сильного недоїдання.

20 лютого ООН заявила про голод у Південному Судані

Співзасновник центру дослідження Африки Олександр Мішин в інтерв’ю Громадському пояснив, що основними причинами голоду в Південному Судані стала громадянська війна, економічна криза, та політика чинної влади.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: