Життя

Сонцедар, укрньяк чи дивина: в Україні обирають нову назву коньяку

«Географічні зазначення в Україні»
Життя/Сонцедар, укрньяк чи дивина: в Україні обирають нову назву коньяку
Зберегти
Вигляд
В Україні запустили опитування щодо нової назви коньяку, бо з 2026 року Україна має відмовитися від цієї назви для продукту вітчизняного виробництва.

Опитування проводить проект «Географічні зазначення в Україні».

«Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов'язалася з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення «коньяк» для продукту вітчизняного виробництва. Ми провели серію регіональних хакатонів (мозкових штурмів) з пошуку нової назви для коньяку України, в яких взяли участь представники виробників, торгових мереж, ресторанного бізнесу, а також влада, профільні асоціації, освітяни й науковці, маркетологи, сомельє і навіть філологи», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що загалом запропоновано понад півтори сотні робочих версій нової назви, найпопулярніші з них винесли на громадське голосування.

Серед запропонованих назв: гайстер, каннук, к’янок, укрн’як, український бренді, дивина, брунат, златовин, сонцедар та інші. Повний список можна побачити тут.

Як повідомлялося, в Києві запустили голосування для обрання талісману міста. Але журі конкурсу рекомендувало владі міста припинити голосування, адже не вважає жоден з варіантів гідним перемоги.

Пов`язані новини