ENRU

Соратники Нємцова про вироки у справі: Замовники вбивства досі не названі

Адвокат родини вбитого російського опозиційного політика Бориса Нємцова Вадим Прохоров заявив, що всіх організаторів і замовників вбивства досі не знайшли.

Про це він сказав у коментарі Громадському.

«Було досить збиткове слідство і досить неповноцінний суд зі збитковим результатом. Я так розумію, що це свідома позиція путінської влади, яка полягає в тому, що якусь частину виконавців ніби як знайшли. Але організаторів і замовників на даний момент особливо не шукають», — сказав Прохоров.


Адвокат Вадим Прохоров, архів Фото: RFE/RL

На його думку, лише після не тільки встановлення, але й притягнення до кримінальної відповідальності організаторів і замовників можна буде говорити про розкриття злочину.

«На сьогодні вбивство Нємцова не розкрито», — наголосив адвокат.

За словами помічниці Нємцова Ольги Шоріної, важливо нагадувати, що це було політичне вбивство.

«Важливо, щоб ця справа реально розслідувалася, а не була за традицією російського слідства зам’ята. Важливо так само нагадувати, що це політичне вбивство», — сказала вона.


Фото з Facebook Шоріної

Вона запропонувала, зокрема, почати з допиту всіх, кого вимагали допитати під час слідства і суду представники потерпілих, у тому числі Руслана Геремеєва, Рамзана Кадирова, Віктора Золотова, Адама Делімханова.

Як заявив політичний соратник Нємцова Ілля Яшин, вирок Дадаєву дуже м’який.

«Вироки дуже м'які, особливо щодо Дадаева, людини, яка безпосередньо вбивала Нємцова, яка стріляла в нього. Суддя призначив усього лише 20 років. Це, звичайно, дуже м'який, неадекватно м'який вирок. Про причини такого вердикту можна лише здогадуватися», — сказав він.

Фото «Новая газета», Евгений Фельдман

Для порівняння Яшин навів вирок українському режисерові, кримському політв’язню Олегу Сенцову, якого також засудили до 20 років, «хоча він нікого не вбивав».

Нагадаємо, що Московський окружний військовий суд виніс вирок у справі про вбивство російського опозиційного політика Бориса Нємцова. Визнаний судом безпосередній виконавець убивства Заур Дадаєв засуджений до 20 років колонії суворого режиму. Також суд вирішив стягнути з нього штраф у 200 тисяч рублів та позбавити ордена мужності. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа про вбивство Нємцова: що важливо знати

Підписуйтесь на наш канал в Telegram