Технології спрямовані на руйнування довіри до демократичних інститутів.

Соціальні медіа в Україні зазнають значно більшого впливу з боку пропагандистів, ніж в інших країнах.

Про це заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві.

«Ми моніторили соціальні медіа коли Захарченка вбили в Донецьку і висновки вражаючі – на певних платформах соціальних медіа третина розмов контролюються акаунтами, які були створені лише для пропаганди. За нашими оцінками в Україні всі розмови в соціальних медіа піддаються штучному впливу значно сильніше, ніж в інших країнах. Цей вплив на 50% вище, ніж ми його спостерігаємо в інших країнах, де проводимо подібний моніторинг, наприклад у Швеції, Італії чи Мексиці», — сказав він. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я зламаю вам ноги», або як Google бореться з тероризмом онлайн

За словами колишнього генерального секретаря НАТО, ці технології спрямовані на руйнування довіри до демократичних інститутів.

«Сьогодні у всьому демократичному світі цей виклик дуже серйозний … Саме тому я створив транснаціональний комітет з питань боротьби за чесні вибори. Ми хотіли би співпрацювати з бізнесом, політиками і мас-медіа по обидва боки Атлантики, аби знайти нові рішення», — зазначив він.

Андерс Фог Расмуссен нагадав, що в країнах Заходу, включаючи Україну, на термін до 2020 року заплановано проведення близько 20 виборчих кампаній.

«Сьогодні ми оголосили, що наша робоча група з питань українських виборів буде моніторити втручання в вибори в Україні. Ми будемо пропонувати практичні рішення для цих проблем. Але найсерйозніша вакцина від такого впливу – це усвідомлення громадянами, що необхідно критично сприймати все що бачиш і перевіряти факти», — додав Расмуссен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook почав перевіряти правдивість фото і відео за допомогою штучного інтелекту

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile