SpaceX вивела на орбіту надсекретний військовий супутник США. Це 26-ий політ, здійснений цього року компанією Маска

Ракета Falcon 9 компанії Ілона Маска SpaceX успішно вивела на орбіту Землі супутниковий апарат NROL—108 Національного управління військово—космічної розвідки США. Запуск відбувся з другої спроби: перший політ скасували за хвилину до планованого злету ракети.
Запуск Falcon 9 відбувся о 16:00 за Києвом із аеродрому Космічного центру імені Кеннеді, що біля мису Канаверал. Це двадцять шостий успішний запуск ракети-носія SpaceX за останній рік, що є рекордом для компанії Ілона Маска.
Перший ступінь ракети-носія після запуску успішно приземлився в посадкову зону. Це означає, що його можна буде повторно використовувати для подальших космічних запусків — цю ракету-носій до того запускали чотири рази.
Про вантаж на борту Falcon 9 відомо небагато: він належить Національному управлінню військово-космічної розвідки США, яке, серед іншого, відповідає за розвідувальні супутники країни. Організація польоту так само відбулася не за стандартним протоколом: управління домовлялося про нього не через Космічні сили США, а напряму зі SpaceX.
Запуск Falcon 9 відбувся з другої спроби. Попередньо ракета-носій мала злетіти 17 грудня, але через хмарну погоду й проблему з другим ступенем ракети запуск вирішили відкласти на два дні.
Чим зараз займається SpaceX?
Один із головних напрямків роботи компанії Ілона Маска — розробка міжпланетної ракети Starship, яка може бути відібрана для участі в космічній програмі NASA «Артеміда». У її межах планується до 2024 року висадити на поверхню Місяця «першу жінку та наступного чоловіка».
10 грудня відбувся тестовий Starship від SpaceX. Хоча апарат після злету на рекордні для себе 12,5 кілометра вибухнув під час приземлення, команда SpaceX назвала запуск успіхом, бо їм «вдалося зібрати всі необхідні дані».
Крім того, нині SpaceX почала випробовувати свій супутниковий інтернет Starlink, який забезпечують сотні супутників, що їх компанія запускає по всьому світу. За словами перших тестерів, інтернет працює без перебоїв навіть за мінусової температури, сильного снігопаду та поривів вітру.
- Поділитися: