Культура

Спадкоємиця колекціонера Диченка подарувала народові України Малевича та Далі

Культура/Спадкоємиця колекціонера Диченка подарувала народові України Малевича та Далі
Зберегти
Вигляд

Більш ніж 500 мистецьких творів подарувала народові України Валерія Вірська, спадкоємиця відомого колекціонера Ігоря Диченка. Відтепер зібрання буде зберігатися в Мистецькому Арсеналі й набуде статусу частини Музейного фонду України.

До колекції належать твори Казимира Малевича, Олександра Богомазова, Миколи Бойчука, Віктора Пальмова, Василя Єрмілова і навіть Сальвадора Далі. Шедеври цього зібрання не раз експонувалися в музеях Нью-Йорка, Токіо, Москви, Единбурга.

12 жовтня Президент України Петро Порошенко вручив удові Ігоря Диченка Орден княгині Ольги III ступеня за вагомий особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність.

 

На церемонії Валерія Вірська звернулася до присутніх: «Передаючи цю колекцію Україні, я виконую бажання мого чоловіка Ігоря Диченка. Він дуже любив Мистецький Арсенал і хотів, щоб твори з його колекції зберігалися й експонувалися саме там, в Арсеналі. Я радію, що змогла це зробити, і впевнена, що це правильне рішення. Присвятивши все життя українській культурі, я знаю, чого варті ці твори, і наскільки вони сприятимуть зростанню молодих поколінь».

Мистецтвознавець, художник і колекціонер Ігор Диченко почав збирати твори авангардистів з початку 1960-х років. Крім того, він був автором дослідницьких праць про творчість видатних українських художників: Г. Нарбута, К. Піскорського, А. Петрицького, М. Бойчука, Л. Лозовського, В. Седляра, О. Богомазова, К. Малевича, В. Касіяна, М. Глущенка, Т. Яблонської, а також статей про творчість А. Павлової, В. Ніжинського, С. Лифаря, Л. Якобсона, Р. Нурієва, В. Малахова, Р. Поклітару.

На вшанування пам’яті колекціонера в Мистецькому Арсеналі в серпні-вересні 2015-го року відбулася виставка Арлекін іде...

/ Фото: сайт Президента України

Слідкуйте за Громадське Культура на Facebook

hromadske.tv

Пов`язані новини