У Ямало-Ненецькому автономному окрузі РФ стався перший за останні 75 років спалах сибірської виразки. Від хвороби вже померла 12-річна дитина.

За даними на 2 серпня діагноз підтвердився у 20 осіб, серед яких 8 дітей, до лікарень з підозрою на захворювання госпіталізовано 90 осіб, з них 53 дитини, повідомляє прес-служба адміністрації округу.

Госпіталізовані з підозрою на сибірку у лікарні Салехарда. Фото pravitelstvo.yanao.ru

У померлого 1 серпня хлопчика лікарі виявили кишкову форму хвороби. Тож припускається, що він з'їв м'ясо зараженої тварини.

Спалах хвороби призвів до загибелі 2,3 тис. оленів. У Ямальському районі округу з 25 липня у зв'язку із загибеллю тварин оголошено карантин.

При цьому в Россільгоспнагляді вважають, що тварини почали вмирати ще в червні, а місцева влада занадто пізно дізналися про те, що відбувається.

Проводиться масова вакцинація тварин. Фото pravitelstvo.yanao.ru

Фахівці вважають, що хвороба викликала надзвичайно тепла погода, яка призвела до поширення бактерій, пише The Guardian.

Протягом останніх місяців в регіоні спостерігається аномально висока температура, що сягає 35 градусів тепла. Зауважується, що спори сибірської виразки здатні зберігатися протягом сотень років, а при настанні відлиги починають поширюватися.

В останній раз спалах сибірської виразки був зареєстрований на Ямалі в 1941 році. «Тоді загинуло 6,7 тис. оленів, при цьому прибрано було тільки 313. Всі інші залишилися на цій території», – сказала голова Росспоживнагляду Анна Попова.

Зараз з Ямальського району заборонений вивіз м'яса і шкір, а місцевим жителям можуть заборонили займатись полюванням та збирати гриби і ягоди.

Для боротьби з інфекцією задіяні сили Міноборони РФ. Фото pravitelstvo.yanao.ru

Місцева влада повідомляє, що вогнище сибірської виразки в окрузі локалізоване, і загрози її поширення в інші регіони немає. На даний момент проводиться масова вакцинація тварин.

Проте в адміністративному центрі округу – місті Салехард поширюються чутки, наприклад, що спори сибірської виразки вже потрапили в систему водопостачання міста. Влада ці повідомлення заперечує і закликає не піддаватися паніці.

Зауважимо, що сибірська виразка або сибірка – інфекційна хвороба, яка проявляється у людей тварин у вигляді тяжкої інтоксикації, лихоманки, виникненням набряків і карбункулів, ураженням кишечнику, легень, мигдаликів.

Поділитись: