Світ / США

Спецпрокурор Мюллер вивчає зв'язки Трампа зі стрілецькою асоціацією під час виборів — CNN

CNN
Світ/США/Спецпрокурор Мюллер вивчає зв'язки Трампа зі стрілецькою асоціацією під час виборів — CNN
Зберегти
Вигляд
Спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер вивчає зв'язки президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з Національною стрілецькою асоціацією під час виборчої кампанії в 2016 році. Про це американському телеканалу CNN повідомив колишній помічник у кампанії Трампа — Сем Нунберг.

Команада спецпрокурора хоче більше дізнатися про встановлення зв'язків президента з асоціацією і як, чому Трамп виступав на з'їзді асоціації в 2015 році за кілька місяць до оголошення про свою участь у виборах.

Нурберг зазначив, що під час його допиту в офісі спецпрокурора його також запитували про «кампанію Трампа та наші зв'язки з Національною стрілецькою асоціацією». Допитували Нурберга в лютому 2018 року.

Водночас CNN з посиланням на власні джерела зазначає, що близько місяця тому (тобто у грудні 2018 року) питання зв'язків кампанії Трампа з асоціацією все ще обговорювали.

Прес-секретар офісу спецпрокурора від офіційних коментарів відмовився.

Телеканал додає, що стрілецька асоціація (NRA) у США вже потрапляла в поле зору депутатів за її велику підтримку Трампа у 2016 та зв'язок з росіянами. Відтак росіянка Марія Бутіна, яку в США підозрюють у шпигунстві й яка частково в цьому зізналася, розповіла, що намагалася проникнути в політичні кола Республіканської партії та повпливати на відносити Росії й США, зокрема через налагоджування зв'язків з членами Національної стрілецької асоціації.

Національна стрілецька асоціація (NRA) — це некомерційне об'єднання в США, яке об'єднує прихильників права громадян на зберігання та носіння вогнепальної зброї. Вона діє з 1871 року.

У серпні 2018 спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер рекомендував заарештувати екс-радника Дональда Трампа Джорджа Пападопулоса за надання неправдивих свідчень.

У червні 2018 президент США Дональд Трамп заявив, що призначення спецпрокурора Роберта Мюллера, який займається розслідуванням втручання Росії у президентські вибори 2016, було неконституційним.

Пов`язані новини