Згідно змін до постанови Кабміну, будуть створені спеціальні робочі групи, які перевірятимуть місце проживання переселенців. Про це в ефірі програми Громадське.Схід повідомила юрист благодійного фонду «Право на захист» Олена Виноградова.

«Тепер, щоб отримати соцвиплати, внутрішньо переміщена особа має почекати поки до неї навідаються представники нової комісії або нового підрозділу соціального захисту населення, які перевірять умови її проживання, складуть акт і далі перепадуть його комісії. І далі комісія має вирішувати чи має ця особа на соціальну виплату і пенсію чи ні», - повідомила вона.

Зі слів юриста, якщо особа матиме право на соцвиплати, то їй призначать виплати і кожні шість місяців до будуть приходити представники соцзахисту і перевірятимуть чи дійсно особа проживає фізично там, де вона отримала довідку.

«Крім того, якщо проти особи буде якась інформація, що вона кудись поїхала і її немає тривалий час вдома, то будуть виїжджати до особи так звані робочі групи», - зазначила Виноградова.

З її слів, ці групи будуть складатись з представників МВС, міграційної служби, служби безпеки, нацполіції, держфінінспекції, держаудит служби та пенсійного фонду.

«І от такі робочі групи будуть приходити до квартир переміщених осіб і перевіряти, чи фізично особа знаходиться в помешканні», - додала юрист.

Поділитись: