Суддя Дніпровського райсуду Києва Микола Чаус вимагав хабар 150 тисяч доларів за винесення «м’якого» вироку у справі про незаконний обіг наркотиків.

Про це Громадському розказав заступник голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко.

«Справа була пов’язана із незаконним обігом наркотичних засобів. Суддя вимагав хабар за призначення покарання, не пов’язаного з позбавленням волі», – сказав він.

За словами Кривенка, 9 серпня Чаус отримав гроші, і виніс рішення про призначення покарання з випробувальним терміном.

Фото nabu.gov.ua

«Після цього детективами було проведено обшук в його автомобілі, де було знайдено частину грошей – 70 тисяч доларів. Решту було знайдено у схованці на його земельній ділянці», – розказав заступник голови САП.

Фото facebook/Назар Холодницький

За його словами, повідомлення про підозру може підписати лише керівник САП Назар Холодницький, який 10 серпня має повернутись із відрядження в Латвії.

На 11 серпня Чауса запрошено для вручення підозри, допиту і проведення слідчих дій.

«Паралельно ми звертаємось до голови Верховного суду з клопотанням про зняття імунітету з судді і клопотатимемо про найтяжчу запобіжну міру, яку ми можемо обрати – це лише застава. Ми будемо просити заставу у розмірі неправомірної вигоди 150 тис. доларів», – сказав Кривенко.

Він також сказав, що САП проситиме Верховну Раду зібратись на позачергове засідання для зняття імунітету з Чауса, оскільки, згідно чинного законодавства, детективи не можуть його затримати.

Згідно повідомлення НАБУ, ввечері 9 сепрня суддю Чауса було викрито на отриманні хабара в розмірі 150 тисяч доларів.

Також повідомлялось, що Чаус пішов у відпустку із 10 серпня до 1 вересня.

Поділитись: