Спецпідрозділ поліції особливого призначення КОРД налічуватиме п’ять тисяч бійців по всій Україні.

Про це в ефірі Громадського розповів радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

«Дійсність полягає в тому, що їх буде п’ять тисяч. Дійсність полягає в тому, що у нас є розуміння, які люди зараз мають стати цими бійцями спецпідрозділу КОРД. Ми розуміємо, що це добровольчі батальйони (34 батальйони, які входять до структури МВС – ред.), з «Соколу», це ті, хто працювали у міліцейських батальйонах спецпризначення і при тому не заплямували свою біографію. Це – люди фізично підготовлені, це – люди з високими моральними цінностями. Від 21 до 35 років», – розповів він.

Окрім того, за словами Варченка, спецпризначенцями також зможуть стати теперішні патрульні поліцейські та власне будь-хто з особового складу МВС, хто складе відповідне тестування.

Навчання нових спецпризначенців планують розпочати вже восени.

«Ми передбачаємо, що восени ми розпочнемо ці навчання. Це можливо буде жовтень. Це не буде експрес-курс», – зазначив Варченко.

При цьому він наголосив, що в різних країнах тренування триває близько року. Заяви ж Авакова про те, що перші підрозділи з’являться вже до кінця року означають, що вони відразу ж почнуть виконувати частину функцій.

«Ми розуміємо, що тут не хлопчики прийдуть. Вони будуть навчатися, але вони вже будуть призначені до цього спецпідрозділу. Але для того, щоб говорити, що ми повністю закінчили вишкіл на рівні кращих світових зразків і піднялися з умовно середнього рівня до цього вищого рівня – то треба буде пройти трохи більше часу, аніж патрульній поліції», – додав радник міністра.

Він також нагадав, що за 2014-2015 рік з лав МВС вже звільнено понад 20 тисяч співробітників.

«У нас зараз на сьогоднішній день звільнено понад 20 тисяч міліціонерів з органів внутрішніх справ за 2014-2015 рік. Хоча я боюся, що це цифра неповна і вона значно вища, тому що ця цифра була на весну. Зрозуміло, що якась частина з них – це ті, хто заплямував себе роботою на окупованих територіях. Але в Харківській області – 600 чоловік, в Запорізькій та в інших областях – це достатньо велика кількість – до десяти відсотків від особового складу. Значна частина міліціонерів зараз розуміють, що вони не знайдуть собі місця в майбутній поліції. Ніде. Чи за фізичними показниками, чи за показниками розуміння своєї справи і своєї місії», – додав Варченко.

Як відомо, у березні 2015 року міністр внутрішніх справ оголосив створення єдиного спеціального підрозділу для оперативного реагування за аналогією американського спецпідрозділу SWAT – «Корпус оперативно-раптової дії» (КОРД). Як зазначив Варченко, планується, що національна поліція ділитиметься на п’ять напрямків: слідча поліція, патрульна поліція, поліція охорони, спецпідрозділ і поліція спеціального призначення, яка буде на спеціальних об’єктах, наприклад на об’єктах атомної енергетики чи на військових об’єктах.

Поділитись: