Спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі по врегулюванню ситуації на Донбасі Мартін Сайдик вимагає притягнути винних в обстрілі місії ОБСЄ у зоні АТО. Про це він заявив на прес-конференції в Мінську, передає білоруський сайт Белта.

Він поінформував, що сьогодні тристороння контактна група обговорила з представниками бойовиками самопроголошених республік загострення ситуації на Донбасі, про яке повідомлялося у звітах місії.

Сайдик також повідомив, що питання про розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі не обговорювалось.

Він також звернув увагу на те, що будь-яке обмеження свободи пересування місії є порушенням мандата та комплексу заходів. «Підтверджую свою прихильність до забезпечення негайного і необмеженого доступу СММ до всієї території Донецької та Луганської областей», - підкреслив спецпредставник ОБСЄ.

З його слів, наступне засідання контактної групи по Донбасу пройде 15 червня.

Як повідомила у Facebook прес-секретар представника України в тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарія Оліфер, контактна група вказала на зростання кількості обстрілів позицій українських військовослужбовців.

«Через порушення режиму тиші тільки в травні 2016 року загинули 26 українських військових. Представники ОРДЛО продовжують обстрілювати і ділянки, заплановані для розмінування. Поки не буде стійкого режиму припинення вогню, неможливо говорити про істотний прогрес у вирішенні гуманітарних, політичних і економічних питань», - написала Оліфер про підсумки засідання.

Як повідомляла раніше представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко, бойовики приховують інформацію про місцезнаходження і кількість українських полонених на своїх територіях.

Поділитись: