Спецслужби Німеччини підозрюють Сноудена у співпраці з Кремлем

default/Спецслужби Німеччини підозрюють Сноудена у співпраці з Кремлем
Зберегти
Вигляд

Німецькі спецслужби підозрюють колишнього американського розвідника Едварда Сноудена у співпраці з Кремлем і російською агентурою. Про це заявив президент BND Ґергард Шиндлер виданню Focus, передає DW.

«Дуже впадає в око те, що він опублікував суто матеріали про співпрацю NSA (американська спецслужба - ред.) та BND (німецька спецслужба - ред.) або про британську спецслужбу GCHQ», — вважає Шиндлер.

Водночас, президент Федерального відомства із захисту конституції Ганс-Ґеорґ Маасен додав, що «публікація документів спецслужб є спробою вбити клин між Західною Європою та США».

«Публікації нашкодили Німеччині, США та іншим західним країнам. Очевидно, що жодна публікація не стосувалася таких країн, як Китай або Росія, які насправді є головними цілями розвідки NSA», — зазначив Маасен.

Німецькі спецслужби розцінюють це як спроби дезінформації, шпигунства, маніпулювання, пропаганди, підривної діяльності та впливу на співробітників парламенту.

Нагадаємо, в червні 2013 року Сноуден - колишній співробітник АНБ і ЦРУ - передав газетам Washington Post і Guardian низку секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великобританії в Інтернеті. Потім утік до Гонконгу, а звідти — до Москви.

У США його звинувачують у крадіжці державного майна, незаконному використанні інформації щодо національної оборони та навмисному розголошенні секретних даних.

12 березня 2016 року Едвард Сноуден заявив про бажання повернутися в США.