Спецслужби США недооцінили розвиток ядерної програми Північної Кореї — NYT

7 січня, 2018 12:06
default/Спецслужби США недооцінили розвиток ядерної програми Північної Кореї — NYT
Зберегти
Вигляд
Американські спецслужби недооцінили розвиток ядерної програми Північної Кореї та не очікували її такого стрімкого кроку вперед.

Американські спецслужби недооцінили розвиток ядерної програми Північної Кореї та не очікували її такого стрімкого кроку вперед.

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на чинних та колишніх чиновників спецслужби.

Зазначається, що на початку президентства Дональда Трампа спецслужби повідомили новій адміністрації, що хоча КНДР і побудувала бомбу, у США ще було достатньо часу, аби сповільнити ядерну програму або зупинити її.

За різними підрахунками, у США тоді були впевнені, що ще був час до 2020, а можливо і до 2022 року, аби провести контрзаходи чи переговори з Північною Кореєю, доки вона вирішить вдарити по Америці.

У ЦРУ передбачали, що врешті-решт КНДР зможе успішно протестувати ядерну бомбу, що вона і зробила у вересні. Тоді її вибухова сила в 15 разів перевищувала бомбу, яку скинули на Хіросіму.

Зазначається, що США довгі роки прогнозували траекторію ядерної програми Північної Кореї.

«Однак їхня нездатність передбачити швидкі кроки КНДР вперед за останні кілька місяців належить до найбільших невдач розвідки США», — заявили чиновники спецслужб.

Раніше Трамп попросив передати лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину, що у нього теж є ядерна кнопка, і «вона більша і потужніша, ніж у корейця».

Заява Трампа — це відповідь на новорічне звернення Кім Чен Ина. У своїй заяві лідер КНДР говорив, що він тримає ядерну кнопку на своєму столі, щоб США не змогли розв'язати війну. 

До цього повідомлялося, що Північна Корея працює над удосконаленням міжконтинентальної балістичної ракети «Хвасон-14», щоб вона була здатна дістатися території США.

Пов`язані новини