УКРАЇНА

Спецзакон про мирні зібрання обмежить свободу — правозахисник

УКРАЇНА/Спецзакон про мирні зібрання обмежить свободу — правозахисник
Зберегти
Вигляд

Згідно з законопроектом № 3587 «Про гарантії свободи мирних зібрань» Майдан був би неможливим — правоохоронці мали б затримати тисячі громадян через те, що не можуть гарантувати їм безпеку. Про це в ефірі Громадського повідомив правозахисник Сергій Перникоза.

За його переконанням, небезпека спецзакону полягає у непотрібних обмеженнях, які можна посилювати подальшим внесенням змін.

«Якщо комусь з законодавців не сподобається термін подачі повідомлення у 48 годин, запросто можна збільшити його до 50, 70 годин, до двох тижнів. Ми це бачимо по Росії. Коли там приймалося законодавство про мирні зібрання, весь час права людей звужувались», — сказав правозахисник.

Сергій Перникоза підкреслив, що конституційної норми свободи мирних зібрань цілком достатньо — це нормальна практика для Європейских країн.

«Якщо зібрання мирне, то будь ласка, проводьте. У цьому концепція. Навіщо його обмежувати часом, навіщо прописувати інші драконівскі норми, не зрозуміло. Ми якось свідомо намагаємось затиснути себе в банку і закрити кришкою, думаючи, що це буде справжня свобода», — додав він.

Пов`язані новини