Люк О’Браєн написав для американського журналу The Politico ґрунтовний огляд лобістських схем Росії за кордоном, зокрема, в США. Зокрема, журналіст взяв інтерв’ю в одного із найбільш активних кремлівських лобістів у Конгресі –колишнього спічрайтера Рональда Рейгана, прибічника республіканців Дана Рорбахчера. Крім того, автор досліджує роботу компанії Ketchum, яка на замовлення Кремля, працювала над покращенням іміджу Росії. І доходить висновку: навіть за великі гроші Путін не зумів купити любов світу.

Еван Осоз із The New Yorker підготував детальну розповідь про кар’єру та світогляд однієї з найвпливовіших жінок Америки— Саманти Павер, постійного представника США при ООН. Активна, цілеспрямована, із часто жорсткою позицією, вона мусила визнати важливість політичних компромісів.

«Навіщо Путіну Russia Today, коли в нього є Олівер Стоун?» – задається питанням Джеймс Кірчік в статті для The Daily Beast. Він аналізує нашумілий допис режисера на Facebook про зйомки документальної стрічки про події Євромайдану. Стоун поспілкувався із екс-президентом України Віктором Януковичем, який переховується у Росії, і дійшов висновку, що протести були організовані ЦРУ. Автор пише, що такий поворот сюжету зовсім не видається дивним, якщо взяти до уваги любов Стоуна до теорій змов та нелюбов до Америки.

Ендрю Гіггінс та Ендрю Крамер на шпальтах The New York Times пригадують події лютого минулого року в Україні, зокрема, втечу президента Віктора Януковича. Поспілкувавшись із українськими політиками та представниками силових структур, автори доходять висновку, що екс-президент втратив легітимність ще до фактичного повалення режиму.

Мачей Бартковський та Марія Стефан для The Atlantic Council виклали своє бачення хронології революції Євромайдану. На їхню думку, саме ненасильницький протест змусив Януковича втікати з країни.

The Christian Science Monitor у редакційній колонці пише про те, що змагання Росії та України швидше не у воєнній сфері, а в сфері економічного розвитку та державного управління. 

Поділитись: