Спіймати хвилю на Дніпрі. Які водні розваги можна спробувати в Києві

Спільне фото під час ранкового сплаву на каяках у Гідропарку
Спільне фото під час ранкового сплаву на каяках у Гідропарку Каяк Каное Клуб/Facebook

Якщо ви застрягли в місті й просто плавати в Дніпрі вам не цікаво, а запам'ятати останній місяць літа хочеться — спробуйте вейксерфінг. Або сапи. Або байдарки. Детальніше про різноманітні водні розваги, які можна спробувати в Києві, та про те, де саме їх шукати — у матеріалі hromadske.

Які розваги обрати?

Якщо ви полюбляєте активний відпочинок — варто спробувати вейкбордінг. Цей спорт подібний до сноубордингу: до ніг пристібнута дошка, тільки замість снігу вона ковзає поверхнею води. Руками ви тримаєте фал (трос), причеплений до катера або до спеціальної канатної конструкції, що часто має трампліни для трюків. Швидкість під час катання на вейкборді — 30-40 км/г. Кататися краще на спокійній воді, оскільки навіть маленькі хвилі підсилюють навантаження на коліна.

Тренувати трюки також можна на вейкскейті — це зменшений варіант вейкборда: він не має кріплень для ніг і падати з нього не так боляче.

Інша розвага — вейксерфінг —більше нагадує серфінг. Дошка тут інша, і ви до неї не пристібнуті. Триматися за трос потрібно лише на початку, а потім — ловити хвилю, яку створює катер. Швидкість тут буде значно меншою — 15-20 км/г.

Також близьким до серфінгу є фойлінг — катання на дошці з підводними крилами, які піднімають дошку над водою та допомагають відчувати глибину.

Вейкбордистам та вейксерфінгістам потрібно мати гарну фізичну форму та вміти тримати рівновагу. Трохи простішими та менш екстремальними вважаються водні лижі.

SUP-серфінг з веслом у Гідропарку, в Києві, 18 липня 2020 року. УНІАН/Денис Прядко

Активно завойовує популярність сап-серфінг: сапери балансують на дошці, до якої пристібнуті страховим тросом, і гребуть довгим однолопасним веслом. Сап-серфінгом найкраще займатися в спокійну, безвітряну погоду, інакше можна швидко втомитися. Цей спорт хоч і повільний, але задіює м’язи всього тіла. На сапі можна вирушити у водну прогулянку або експедицію, влаштовувати перегони, займатися йогою або просто засмагати. Це ідеальний варіант для родини чи компанії друзів.

Можна спробувати в Києві й віндсерфінг — управління дошкою з вітрилом. Віндсерфер тримає вітрило руками за поперечину і в такий спосіб визначає напрямок руху. Швидкість залежатиме від положення вітрила на вітру.

Сплавлятися річкою також можна в каяку, байдарці чи каное. Це невеликі човни на одне або кілька місць. Каяк зазвичай менший за байдарку та більш маневрений. Він призначений радше для спорту й екстремальних річкових сплавів, і в ньому легше перевернутися. Байдарка краще підійде для рибалки, туризму та відпочинку. На каяках та байдарках дволопасні весла, на каное — однолопасні. Сидіти в байдарці або каяку зручніше, ніж у каное, оскільки є на що спертися ногами та спиною.

Каяки та дошки для сапсерфінгу зазвичай видають під завдаток — кілька сотень доларів або ваш документ за кожен плавзасіб.

Для командних сплавів також можна спробувати надувний човен (він називається рафт)або драгонбот — велике китайське каное у вигляді дракона, яким керують одразу 20 гребців.

На каяках із парку "Муромець" можна навіть разом із інструктором доплисти до Київського моряSUP Kayak Club/Facebook

Де кататися та скільки це коштує? 

В X-PARK на острові Муромець можна кататися на вейкборді як за катером, так і на прямих чи кільцевих канатних дорогах. 30 хвилин вейкбордингу або вейксерфінгу за катером коштуватимуть 1800 грн, супровід інструктора — ще 500 грн. 30 хвилин вейкбордингу на канатній дорозі — від 250 до 700 грн залежно від дня, потреби в інструкторі та спорядженні. Фойлінг — 4000 грн за годину. Сплав на драгонботі коштуватиме 5000 грн за годину.

В Adrenalin Wake Club на Трухановому острові можна спробувати вейкбординг, вейксерфінг, вейкскейт та водні лижі. Підходить як для новачків, так і для професіоналів. Для дітей від 3 років тут працює літній спортивний табір.

30-хвилинний урок для початківців із теорією, вправами на березі та катанням за катером коштуватиме від 900 до 1400 грн залежно від катеру та пори доби. 30 хвилин катання коштуватиме від 1800 до 2250 грн (оплата похвилинна, щонайменше — 10 хвилин). Супровід інструктора — 300-500 грн.

В парку Муромець також розташована школа вейксерфінгу City Swell. 30-хвилинний стартовий урок з 10 хвилинами катання за катером там коштуватиме 950 грн, з 15 хвилинами катання — 1375 грн. Наступні 20-хвилинні тренування — від 1700 до 2200 грн залежно від катера та тренера.

City Swell також організовують вейксерф кемпи в інших країнах.

Віндсерфінг-клуб Fun Surf має бази на Троєщині та Київському водосховищі. Година індивідуального навчання віндсерфінгу тут коштує 600 грн, година прокату всього необхідного обладнання — 300 грн. Також можна орендувати каяк (за 250 грн на годину) або сап-борд (за 200 грн на годину).

Каяк-каное центр має точки прокату каяків, байдарок та сап-дошок у Гідропарку, на Оболоні, Славутичі, Березняках, Троєщині, на озерах Тягле та Мартишів на Осокорках, а також у затоках Собаче гирло та Галерній.

Прокат каяків — від 120 до 190 грн за годину в будні дні та від 160 до 250 грн за годину у вихідні та свята. Ціна залежить від кількості місць у каяку та його класу. Прокат одномісних сап-дошок — від 120 до 150 грн/год у будні та від 160 до 190 грн/год у вихідні. Багатомісний сап-борд, який вміщує до 8 людей, — 400-520 грн за годину.

SUP KAYAK CLUB розташований у парку Муромець (X-PARK) та на Гідропарку. Туристичний каяк тут коштуватиме 150 грн за годину в будні та 190 грн за годину у вихідні. Байдарка на двох-трьох людей — 190-220 грн за годину у будні та 250-290 грн за годину у вихідні. Тримісне каное — 190-250 грн. Рафт — 300-500 грн.

Ціна на сап-дошку — 120-200 грн за годину у будні та 160-250 грн за годину у вихідні. Окрім того, тут можна замовити групові тури та корпоративні сплави.