Спікер Палати представників після зустрічі з Байденом: Передусім США мають подбати про кордон

Спікер Палати представників Майк Джонсон за підсумками зустрічі з президентом США Джо Байденом та іншими лідерами Конгресу заявив, що вважає пріоритетом для країни питання щодо убезпечення кордону.
Про це він заявив у розмові з пресою.
Джонсон зазначив, що під час зустрічі розмови були «відверті та чесні». Зокрема, він наодинці поговорив із Байденом.
«Моєю метою було висловити те, що я вважаю очевидною правдою. І це те, що ми повинні подбати про потреби Америки насамперед. Коли ви говорите про потреби Америки, ви повинні спочатку говорити про наш відкритий кордон», — заявив спікер.
Іншим пріоритетом для США він назвав фінансування уряду. Джонсон зауважив, що учасники зустрічі «дуже оптимістичні» щодо цього питання і вірять, що їм вдасться досягти згоди й запобігти закриттю уряду.
Він також прокоментував законопроєкт про додаткове фінансування, який передбачає допомогу Україні.
«Я дуже чітко сказав президенту та всім присутнім у залі, що Палата активно шукає й досліджує різні варіанти щодо цього, і ми розглянемо це своєчасно. Але знову ж таки, першочерговим завданням країни є наш кордон і його убезпечення», — підкреслив спікер.
Зазначимо, президент США Джо Байден скликав до Білого дому чотирьох лідерів Конгресу, щоб переконати законодавців ухвалити пакет екстреної допомоги Україні та Ізраїлю, а також запобігти припиненню роботи американського уряду (так званому шатдауну).
Що передувало?
Нагадаємо, сенатори-демократи відстоювали законопроєкт про виділення допомоги Україні, який блокували республіканці в Палаті представників. Законопроєкт передбачає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні й Тайваню та водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики. Цей документ був компромісом двох партій після місяців дискусій. Однак він майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.
Республіканці Палати представників також пропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити його.
Через те, що демократи та республіканці у Конгресі не можуть дійти згоди щодо законодавства про видатки, з нового фінансового року США вже кілька разів зіткнулися з ризиком шатдауну — без фінансування уряд країни припинив би роботу, а федеральні працівники — зокрема військовослужбовці та агенти безпеки — працювали би без оплати або були б змушені піти у відпустку.
Поки законодавство не ухвалене, питання фінансування розв'язували короткостроковими рішеннями. До чергового терміну часткового припинення роботи уряду залишилося п'ять днів, проте законодавці США досі не досягли угоди.
- Поділитися: