Спікер Палати представників США запропонував проєкт для уникнення нового «шатдауну». Він не містить допомоги для України

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон оприлюднив проєкт республіканців про тимчасові витрати, який має запобігти «шатдауну» — частковому призупиненню роботи уряду. Цю пропозицію розкритикували законодавці обох партій Конгресу, а також Білий дім.
Про це пише Reuters.
Проєкт передбачає продовження фінансування військового будівництва, виділення пільг ветеранам та інших програм до 19 січня. А також виділення коштів ще на деякі федеральні операції до 2 лютого.
«Ця двоступенева резолюція є необхідним законопроєктом, щоб поставити республіканців у Палаті представників у найкращу позицію для боротьби за перемогу консерваторів», — заявив Джонсон.
Зокрема, він стверджує, що пропозиція про додаткове фінансування «ставить у найкращу позицію» нагляд за допомогою Україні. Водночас Reuters вказує, що проєкт не передбачає виділення допомоги Ізраїлю чи Україні. Республіканці Палати представників сподіваються ухвалити цей захід 14 листопада.
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що проєкт є «лише рецептом для ще більшого республіканського хаосу та нових “шатдаунів”». В адміністрації президента Джо Байдена кажуть, що запропонований захід ставить під загрозу національну безпеку та внутрішні пріоритети США.
Також проєкт розкритикували у Палаті представників та Сенаті.
Конгрес має узгодити механізм фінансування, який Байден зможе підписати до 17 листопада, оскільки це може призвести до четвертого часткового припинення роботи уряду за десятиліття.
Попередня загроза «шатдауну»
Уже з 1 жовтня у США міг настати «шатдаун» — часткове призупинення роботи уряду — якби Конгрес США (це Палата представників і Сенат) вчасно не схвалив бюджетні питання. Конгрес має знайти компромісні рішення щодо бюджету на 2024 фіскальний рік, дебати щодо якого точаться через політичні розбіжності.
«Шатдаун» означає, що тисячі держслужбовців відправлять у відпустку без виплати зарплати. Працюватимуть лише працівники, які надають «основні послуги», як-от управління повітряним рухом чи правоохоронні органи. Але поки Конгрес не розв'яже бюджетні питання, зарплату вони також не будуть отримувати. Тобто «шатдаун» потенційно може спричинити збій у наданні низки державних послуг, затримку зарплат і завдати шкоди національній економіці (якщо триватиме довго).
Щоб запобігти «шатдауну», в Конгресі висунули законопроєкт короткострокової бюджетної резолюції на 45 днів. За цей період мають розв'язати питання бюджету.
У цей документ також внесли пункт про 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні. Але, зрештою, за кілька годин до крайнього терміну у США ухвалили двопартійну угоду без допомоги Україні.
- Поділитися: