Спікера Палати представників США Маккарті звільнили з посади

Спікера Палати представників Конгресу США Кевіна Маккарті достроково усунули з посади.
Про це повідомило CNN.
Вперше в історії США конгресмени голосували за звільнення спікера Палати. Тепер Палаті представників треба буде обрати нового спікера, однак наразі немає чіткої альтернативи, стверджує видання.
216 конгресменів підтримали усунення республіканця Маккарті, тоді як 210 — виступили проти.
Розгляд щодо звільнення спікера ініціював конгресмен Мет Гейтс, який є правим республіканцем. Він, як пише CNN, звинуватив Маккарті в укладенні «таємної угоди» з президентом Джо Байденом щодо нового фінансування для України. Це нібито сталося після того, як спікер виніс на голосування закон, який запобіг призупиненню роботи уряду Сполучених Штатів.
Трохи контексту
Уже з 1 жовтня у США міг настати «шатдаун» — часткове призупинення роботи уряду — якщо Конгрес США (це Палата представників і Сенат) не схвалив би вчасно бюджетні питання. Конгрес має знайти компромісні рішення щодо бюджету на 2024 фіскальний рік, дебати щодо якого точаться через політичні розбіжності.
«Шатдаун» означає, що тисячі держслужбовців відправлять у відпустку без виплати зарплати. Працюватимуть лише працівники, які надають «основні послуги», як-от управління повітряним рухом чи правоохоронні органи. Але поки Конгрес не розв'яже бюджетні питання, вони зарплату також би не отримували. Тобто «шатдаун» потенційно може спричинити збій у наданні низки державних послуг, затримку зарплат і завдати шкоди національній економіці (якщо триватиме довго).
Щоб запобігти «шатдауну», у Конгресі висунули законопроєкт короткострокової бюджетної резолюції на 45 днів. За цей період мають розв'язати питання бюджету.
У цей документ також внесли пункт про 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні. Але, зрештою, за кілька годин до крайнього терміну у США ухвалили двопартійну угоду без допомоги Україні.
Президент США Джо Байден привітав домовленість парламентарів щодо запобігання «шатдауну», але закликав Конгрес швидко схвалити допомогу Україні. Тепер законодавці мають обговорити окремий законопроєкт про військову допомогу Києву розміром 24 мільярди доларів.
- Поділитися: