Національна спілка журналістів України звернулася до міжнародних місій Організації з безпеки і співробітництва в Європі та місії Міжнародного комітету Червоного Хреста із проханням з'ясувати обставини зникнення в Донецьку блогера Станіслава Асєєва

Національна спілка журналістів України звернулася до міжнародних місій Організації з безпеки і співробітництва в Європі та місії Міжнародного комітету Червоного Хреста із проханням з'ясувати обставини зникнення в Донецьку блогера Станіслава Асєєва.

Про це повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

«Оскільки спілка не має офіційних представників на тимчасово непідконтрольній українській владі території, ми звернулися до Бюро представника ОБСЄ зі свободи медіа у Відні із проханням, аби представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ дізналися про ситуацію на місці, в Донецьку. Крім того, ми направили листа до Міжнародного комітету Червоного Хреста із проханням зустрітися з матір'ю зниклого колеги та з'ясувати, якої допомоги він потребує», — сказав Томіленко.

«В питаннях захисту наших колег, які опинилися в заручниках, ми виходимо з головного принципу: «не зашкодь». Міжнародні місії можуть звернутися напряму до тих, хто нині контролюють ситуацію в Донецьку, щоб отримати достовірну інформацію з цього приводу», — додав він.

Представниця офісу Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Джессіка Бaррі підтвердила отримання такого запиту НСЖУ та пообіцяла негайно зв'язатися з колегами в Донецьку для отримання інформації.

Днем раніше в СБУ підтвердили зникнення публіциста Асєєва у Донецьку і повідомили про його пошуки.

Вперше про зникнення публіциста повідомив екс-депутат Єгор Фірсов у вівторок, 6 червня.

За словами Фірсова, публіциста схопили бойовики «ДНР», оскільки весь час з моменту окупації він жив у Донецьку.

За даними «Української правди», в день, коли про зникнення публіциста стало відомо, Асєєв мав надіслати свій матеріал для видання «Радіо Свобода», однак матеріал так і не надійшов.

Асєєв писав матеріали про життя на окупованому Донбасі для видань «Українська правда», «Дзеркало тижня» і видання «Тиждень», він також вів власний блог у Facebook під псевдонімом Станіслав «Васін». За даними журналіста Рахманіна, Асєєву — 27 років.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: