Спільна військова частина України, Литви та Польщі носитиме ім’я військового і державного діяча Великого князівства Литовського — гетьмана Костянтина Острозького.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до відповідної тристоронньої угоди.

«Документом вносяться зміни до Преамбули основної Угоди, якими спільній військовій частині дається ім’я Великого Гетьмана Костянтина Острозького», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, спільна військова частина України, Литви та Польщі ЛИТПОЛУКРБРИГ була утворена в 2014 році. У лютому 2015 року Верховна Рада ратифікувала цю угоду.

Костянтин Острозький (1460-1530) — військовий і державний діяч Великого князівства Литовського, до складу якого входили території сучасної України. Острозький, який мав титул Великого гетьмана Литовського, був відомим полководцем та меценатом, воював проти Кримського ханства та Московської держави.

У 2008 році УПЦ Київського патріархату канонізувала Острозького. У Луцьку одна з вулиць називається вулицею Князів Острозьких. У Дніпрі вулицю XXV партз'їзду в 2015 році перейменували на вулицю Князя Костянтина Острозького.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile